yükselir mi

22 Eyl 2010 - 09:06
admin

Dün akşamki FED toplantısı kararları piyasalara damgasını vurdu. FED faizi değiştirmezken ihtiyaç olduğunda ekonomiyi destekleyeceğini açıkladı, bu açıklamalar sonrası Dolar değer kaybederken Altın değer kazandı ve yeni rekorlar kırdı. FED'in açıklamalarından enflasyonun beklenenin altında hareket ettiği ve gizli bir deflasyon kaygısı yaşandığı yorumları yapıldı. Kasım'dan itibaren yeni bir parasal genişleme yaşanabileceği beklentisi Dolar'ın değer kaybetmesini sağladı. Altın açısından baktığımızda neden yükseliyor dersek daha çok Dolar değer kaybettiği için diyebiliriz ve herzamanki gibi...

14 Eyl 2010 - 10:18
admin

Ayşe Çolak – Tera Menkul Genel Müdür Yardımcısı
Piyasaların 'evet'i fiyatladığını söyleyen Ayşe Çolak, herhangi bir sürprizin gerçekleşmediğini söyledi. Yurtdışı verilerinin de iyi geldiğini belirten Çolak, yarın açıklanacak olan GSMH rakamlarına dikkat çekti. İMKB'nin günü yüzde 1.50 artıda kapatacağını tahmin ettiklerini söyleyen Çolak, gün içerisinde yükselişin daha çok olabileceğini kaydetti.
Döviz cephesinde düşüş bekleyen çok düşüşün bir etkisinin de parite kaynaklı olduğunu sözlerine ekledi. Çolak, döviz piyasalarında yatay seyrin hakim olacağını söyledi.
...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş