Metatrader4

8 yazı / 0 yeni
Son ileti
altın fotoğrafı
Çevrim dışı
Katıldı: 1 Eyl 2011
Metatrader4

Forex nedir?  

Kişi bir program aracığıyla kendi parasını mı yönetir?

Bu programlar metatrader programı gibi bir şey mi? 

Bu programdan yükledim ama hiç bir şey anlamadım kullanan arkadaşlar bu konuda bilgi verebilirler mi?

Metatrader nedir, nasıl kullanılır , güvenlir mi?

Edited by altın on 1 Şub 2012 - 22:14
altın fotoğrafı
Çevrim dışı
Arkadaşlar metatrader ı

Arkadaşlar metatrader ı bilgisayarıma yükledim. Demo eğitici progrmları izleyerek programı öğrenebileceğimi düşüyorum ama programla güncel işlem yapamıyorum çünkü program altta 'bağlantı  yok' diyor. Sanırsam programı idirmek yeterli değil liderforex in sitesinde demo hesap aç diye bir şey var sanırım programı indirdikten sonra buradan hesap açmak gerekiyor. Bu liderforex e elimi verip kolumu kaptırmaktan korkuyorum çünkü tel. falan istiyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı ? Demo hesap açamam şart mı bağlantı kurabilmek için??

Çevrim dışı
Katıldı: 3 Oca 2012
Altın fon hesabı - Altın depo hesabı

Arkadaşlar bu iki kavram arasında önemli bir takım farklar var. Ben altın depo heabının daha avantajlı olduğunu düşünüyorum , en temel fark altın depo hesabında altın alım satımlarında vergi kesintisi olmamasıdır. Oysa fon hesabında yatırım fonları statüsünde olduğundan %10 stopaj kesilmekte. Bir diğer önemli fark depo hesabında satış yaptığınız saat önemli olmamaktadır. Bankanın satış anı  için öngördüğü gram TL fiyatı üzerinden TL ye anında geçmekte , oysa fon hesabında Saat 14:00’a kadar iletilen talimatlar takip eden ilk işgünü sabah açıklanacak pay fiyatı , Saat 14:00’dan sonra iletilen talimatlar ise takip eden 2. işgünü sabah açıklanacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.
Merkez Bankası başkanı cuma günkü açıklamasında ' Vatandaşın yastık altındaki altınların banka mevduatına altın depo hesaplarına dönüşmesi vatandaşların gelir elde etmesi aynı zamanda merkezin altın rezervlerinin güçlendirilmesi yönünde adımlar atabiliriz.' hususuna işaret etmişti. Bence dikkate değer bir açıklama , çünkü mevduat hesabı şeklinde bir işleyiş gelebilir , yani sadece altındaki değer artışı değilde ek gelirlerle ( gram olarak altın getirisi )teşvik yapılabilir. 

altın fotoğrafı
Çevrim dışı
yok mu?

yok mu?

knoppix fotoğrafı
Çevrim dışı
Katıldı: 8 Eki 2011
Metatrader4

Bu programı kullanmak için bilgisayarınıza kurduktan sonra dosya menüsünden hesap aç seçeneği ile bir hesap oluşturun. hesap oluştururken vereceğiniz bilgileri anlamsız bilgiler bile yazabilirsiniz. diğer türlü yazdığınız mail adresinize sürekli reklam mailleri gelir. hatta doğru telefon numarası verirseniz sizi tanıtım için bile arayabilirler. bunun haricinde bir problem yaşamassınız. hesap açtığınız zaman program otomatik olarak bağlanacak ve anlık olarak verileri izlemeye başlayabileceksiniz.
sol taraftaki piyasa gözlem kısmından istediğiniz sembole tıklayıp grafiğini izleyebilirsiniz.
siz hele bir hesap açıp kullanmaya başlayın. detaylı kullanım hakkında da yardımcı oluruz.

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

altın fotoğrafı
Çevrim dışı
Çok teşekkürler

hesap aç kısmına bilgileri giriyorum ileri dedğimde açılan pencerede 'sunucular: daha uygun bir sunucu seçiniz.' yazıyor pencere ekranı boş. altta' tara' seçeneği var tıklıyorum h,içbirşey bulamıyor. ben de geçiyorum ileri diy0rum yeni pencerede ad soyad   , hesap türü:demoGFC-USD   ,  SUNUCU , GİRİŞ , ŞİFRE  falan yazıyo ileri işlem yapıyormuş gibi yeşil renk öyle saatlerce bekletiyor. Uzun lafın kısası kayıt olamadım. 

knoppix fotoğrafı
Çevrim dışı
Katıldı: 8 Eki 2011
Sn Altın

Farklı bir firmanın metatrader versiyonunu deneyiniz. İntegral gayrimenkul, Hedef online , v.s

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

altın fotoğrafı
Çevrim dışı
Tamam bana link gönderir

Tamam bana link gönderir misiniz? Bu arada ben karar vermeye çalışırken 1748 oldu sanırım risk alacağım..

İçeriği paylaş İçeriği paylaş