Bir Hatırlatma

17 yazı / 0 yeni
Son ileti
Çevrim dışı
Katıldı: 13 Haz 2013
Bir Hatırlatma

Son 3-4 aydaki ABD verilerini takip ederseniz tarım dışı iyi geldiyse işsizlik kötü, işsizlik kötü geldiğinde tarımdışı iyi geldiği oldu. Altın bazen tarım dışının kötü gelmesini başlangıçta fiyatladı birkaç gün sonra işsizliğin 7.6 dan 7.4 gelişini fiyatlamaya başladı. Yani budurumda çelişkili istihtam olmadan işsizlik düşermi bilmiyorum.
Özetle tarımdışına odaklanmışken işsizlik verisinin iyi geldiğini ve  tahvil azaltımı için fed işsizliği bir kriter olarak belirlediğini hatırlatmak isterim. Suriyedeki olayda çözülürse (kısa süreli 3 günlük operasyon dahilinde) 18 eylüle kadar altında tahvil azaltımı olayı korkusu fiyatlanacaktır. Suriye meselesi karışık hal alırsa herşey allak pullak olur.

Çevrim dışı
Katıldı: 24 Nis 2013
Selamlar, Önümüzdeki hafta

Selamlar,
Önümüzdeki hafta yine belirsizlik hakim. Piyasalar 17 eylül FED toplantısına odaklanmış olacak. Suriye konusu hala belirsizliğini koruyor. Bu belirsizliğe yol acan ana unsur Rusya...Suriye müdahelesi ile FED toplantısını yakın zamanlara denk getirip bu iki olayın piyasadaki olası etkilerini nötrlemek de isteyebilirler. Nisan ayındaki büyük düşüşe yakalandıktan 5 ay sonra yüzde 9 karla tüm pozisyonlarımı kapadım. İnşallah zarardaki arkadaşlar zararlarını kapatmışlardır, kapatamayanlar da en kısa sürede kapatırlar. Önümüzdeki sürecte olası yükselişlerde daha da yükselecek beklentisine kapılmayıp hedeflenen noktada satışların yapılması uygun olacaktır.

Lucky fotoğrafı
Çevrim dışı
Katıldı: 21 Eki 2012
selam

sevgili dnz62 gözden kaçan bir durum var. işsizlik %7.3 açıklandı fakat işgücü katılım oranında ki 0,2 puanlık düşüşle gerçekleşti .. katılım oranın da düşüş olmasaydı işsizlik oranı da yükselecekti. ayrıca geçtiğimiz 2 ayın  tarım dışı istihdam verileride  -  74 bin  aşağıya revize edildi . özetle fed in fedeflerinden hala uzaktayız bu bağlamda eylül de bir azaltma beklememekteyim...

YTDeğildir..

Çevrim dışı
Katıldı: 19 Ağu 2013
emeklerinize saygı duymakla bereber

bu verilerden, beklentilerden SADECE 1 TANESİ tuttumu? :)))ortada 2 şık var.ya savaş çıkacak altın 40-50 dolar ve akabinde 1470 ve belki 1500  dolarlara çıkacak.yada savaş çıkmayacak 1350 ler ve peşine tutunamazsa 1320 lere inecek.fed in ne yapacağını burada bilirkişi uzman, fed toplantılarına katılan üst düzey yönetici edasında profesyonelce yorumlayan arkadaşlarada sadece gülüyorum:))Obamaya sor o bile şu an bilmiyor fed in ne yapacağını!...herneyse.ben son 2 günde 820 küsür gram alım yaptım .düşerse alıma devam ederim, çıkarsa her zamanki gibi tepeyi yakalayıp satarım! saçmalığına girmeden ,her zamanki gibi kar ı alıp çıkarım.herkkese hayırlı kazançlar dilerim.

Çevrim dışı
Katıldı: 20 Ağu 2013
ALTIN

sn OUTLAW06 düşünce ve yorumlarına katılıyorum.bende aynı şekilde düşünüyorum.%100 altındayım.en azından bu ay sonuna kadar veya en geç ekim ortasına kadar altında kalırım.tabi hep takipteyim inişler alım çıkışlar satış fırsatı olur her zaman altın yatırımcısı için büyük dalgaya yakalanmadığı sürece eğer savaş çıkmazsa altın durumuna göre çıkış yapılabilir ama savaş olursa sonuna kadar altında kalmakta fayda var diye düşünüyorum.tabiki benim şahsi fikrim ne savaş olsun ne altın çıksın ama bana soran yok

Çevrim dışı
Katıldı: 19 Ağu 2013
sn aslanparçası

şaka değil!cidden emek veren,iyi niyetle yazan arkadaşların yorumlarına saygı duyuyorum.ama 3 yıldır bu altın işinde;çok kaybedip çok kazanan biri olarak sadece şunu çözdüm;dün tepki verilen veriye bugün verilmeyebiliyor,dün tutan istatistik bugün tutmayabiliyor.zaten veri dediğin ne?geçmişte şöyle olmuştu da;yine öyle olabilir! demek değilmi?olmuyor işte.tam veri geliyor biri çıkıp 2 cümle kuruyor tam verinin aksine gidiyor herşey:)ben hep şunu derim;para en az 6 ay lazım değilse, en mantıklı bulduğun,tutunduğunu düşündüğün noktadan al, az kar ı görünce sat ve çık.veriilere göre hareket edersen;yarın buraya yazarsın, 8 bin tl zarardayım bir çıkarsam çıkacam bu işten diye.yada;2 yıldır bekliyorum zararım çıksın kurtulacam diye.ben bir yıldır hamdolsun kuruş zarar etmedim.çünkü işi çözdüm.kendi stratejimi oluşturdum.geçen hafta sadece 91 tl için 320 gr altın sattım.inat etmedim.altınla inatlaşırsan seni yerlere vurur.hele bu işe;ev parası ile, araba parası ile, eş-dost tan borç almak la giren adamın vay haline!Allah kimseye zarar vermesin inşallah....bu arada ne savaş çıksın ne  altından kazanalım fikrini desteklemekle beraber birininde şu esed canisine dur demesi lazım fikrindeyim.

Çevrim dışı
Katıldı: 20 Ağu 2013
SN OUTLAW06

sana bu konudada katılmamak elde değil bencede veri meri hikaye insan kendi stratejisini oluşturmalı altın konusunda bende önceki senelerde 6-8 bin kar ettiğim oldu 8-10 bin zarar ettiğimde oldu ama ALLAHTAN anaparada sıkıntı olmadı.bu işlere zaten bence borçla harçla ev parasıyla araba parasıyla girilmez bence ALLAH bencede kimseye zarar vermesin seninle aynı fikirdeyim.bu arada esed zaliminide ALLAH nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Çevrim dışı
Katıldı: 23 Haz 2013
bu hafta boyunca tarım dışı

bu hafta boyunca tarım dışı iyi gelecekte gelecek diyen medyadaki ekonomistler şimdi kendilerini nasıl savunuyor acaba?abd verilerindeki bu gidişatı değerlendiren yine sözüm ona aynı ekonomistler aynı ağız birliğiyle  fed tahvil alımını az da olsa azaltacak  da azaltacak demeye başladılar. ne demek istediğimi anladınız. fed tahvil alımını azaltacak mı sizce?

Çevrim dışı
Katıldı: 13 Haz 2013
selam

SXevgili luck evet sana katılıyorum, benim gözümden kaçan bir noktayı yakalamışsın uyarın içinteşekür ederim. ben zaten ABD ekonomisinin iyi olmadığını hep savunuyorum. yani gerçekten ekonomileri düzeldikten istihtamla beraber işsizliğin düşmesini beklerlerse bu tahvil alımı kolay kolay azaltılamaz. Q3 açıkladıklarında işsizlik oranını 6.5 olana kadar dediler sonra 7 lere çıkardılar. ben bu varlık alımının işe yaramadığını düşündüklerinden ve ilerleyen dönemlerde zararının faydasından fazla olabileceğinden bu işe son vereceklerini düşünmekteyim. yoksa bukadar tantana boşamıydı. geçen sene eylüldede herkes q3 gelmez dedi bir anda geldi hemde eylül ayında o nedenle eylül ayından korkuyorum çokda riske girmemek lazım.

Çevrim dışı
Katıldı: 5 Oca 2012
syn Outlaw06

Esed ülkesini Türkiyenin yarattığı terörden korumak istiyor ... yaptığı sert müdehaleler tartışılabilir ama  muhaliflerin de ülkelerini amerika ve israilie pazarlamasına göz yumamaz.Suriyenin iç işlerine karışmamalıyız...

Çevrim dışı
Katıldı: 22 Tem 2013
ölen 100 000 kişi insan

ölen 100 000 kişi insan karınca değil katili nasıl savunuyorsun

Çevrim dışı
Katıldı: 17 Tem 2012
BELİRSİZLİK

Belirsizlik 2 türlü olur.  1- TL de iken insana sıkıntı verir. Yönünü çizme konusunda karar alana kadar bu durum sürer. Piyasanın yönü konusunda kendi kararınızı verdiğinizde işlem yaparsınız, bu da insanı rahatlatır. 2- Piyasa içindeki belirsizlikler ise ilânihaye devam edecektir. Bu belirsizlikler içerisinde sıkıntısız çalışabilmek için en önemli olan size lazım olmayacak kendi paranızla işlem yapmanızdır. Gerisi sabır gerektirir. Aldığınız noktanın üzerine çıkışlarda doyurucu yerde iseniz satış yaparsınız. Alım yaptıktan sonra yapılması gereken tek şey  takipte kalıp piyasanın yatırımınız hedefine ulaştığında ne yöne karar verebileceğini araştırmak ve incelemektir. Biz piyasa yapıcı olmadığımız için piyasanın ne yönde karar vereceğini anlamaya çalışırız. Bu süreçte sürekli bilgisayar başında oturmamak ve sakin olmak önemlidir. Hele cebinizde altın var ise yan gelip keyfini sürmeli. Suriye'ye müdahele kesindir. Belli olmayan ise zamanıdır. Biz müslümanlar bizden olmayanlara koz verip bizleri öldürmelerini sağlıyoruz. Esed zalimini biz indiremedik deyip müslüman olmayanlardan imdat beklemek bence mantıklı değil. Dünyanın Müslüman olmayan bölümü aynı zamanda en büyük zülmü yapanların bölümü değilmi. Bizler buna engel olamıyoruz. Realite savaştır.Ve savaş herzaman altına yaramıştır.Savaş sonuna kadar da sarıkızı olanlar gaptırmasın dermişim.Fed ise bu ay parasal genişlemeyi daraltamayacaktır. Savaş para ile olur. Zaten batmış durumdaki ABD para basmaya devam etmek zorundadır. Bu arada dolar satmak için birleşmeye çalışan ülkelere engel olmaya çalışacaklardır ki kendileri piyasaya bu dolarları daha pahalı verebilsin. Eğer söz konusu ülkeler dolar satarak piyasaya müdahele ederler ise ABD ekonomisi daha da kötüye gider. Selam ve sevgilerimle , dostçakalın

Çevrim dışı
Katıldı: 20 Kas 2011
Sarin gazından ölen , can

Sarin gazından ölen , can çekişen bebekleri izlerken bile zevk alan insanlar var bu dünyada. Çok uzağa gitmemize gerek yok en yakın ornekleri sitemizde. İdeoloji öyle tehlikeli bir şeyki insanı duyguları bile koreltiyor. Benim günlerce gözümün önünden gitmeyen o görüntülerden zevk alanlar varmış. Lanet olsun bu dünyaya.....

Çevrim dışı
Katıldı: 23 Haz 2013
sermayeyi toplantıya kadar 3

sermayeyi toplantıya kadar 3 e böldüm. usd -altın- tl  .cuma akşamı 91.34 den tekrar altın giriş. 2059 dan usd.

Çevrim dışı
Katıldı: 17 Tem 2012
Sn Relaxpool

Müslüman; bir insanı öldürmenin bir dünyayı öldürmek olduğunu bilen kişidir. Ama bizler kendimizi düzeltmedikçe müslüman ülkelerde maalesef bunlar yaşanacaktır. Dış güçler içeride işbirlikçileri ile önce zemin hazırlığını yapıyorlar. Sonra da bu işbirlikçiler müdahele için bu dış güçleri davet ediyorlar. Suriye'de dış güçler ve işbirlikçilerinin korktuğu şey müdahele sonrası Mısır'daki gibi İslam kardeşliğini savunanların işbaşına gelmesidir. İşbirlikçilerini iktidara getirebilme güçleri olsa bir an bile tereddüt etmeden müdahele ederlerdi.Şimdi sadece Esed'i terbiye edip işbirlikçileri ile çalışmasını sağlaamaya çalışıyorlar.Hesapları budur. Ama onların hesabı olduğu gibi rabbiminde hesabı vardır ve bu hesap herşeyden üstündür. Kaçınılmaz sonları Mısır'da da Suriye'de gelecektir. Burada önemli olan müslümanların yaşadığı ülkelerde yine müslümanların yönetimi ele almasıdır. Mısır'daki darbecilere destek veren Suud ve Küveyt yönetimleri gibi işbirlikçi yönetimler olduğu sürece işimiz zordur. Müslüman ülkelerdeki işbirlikçi yönetimler iktidardan uzaklaştırılamadığı sürece akan müslüman kanı olacaktır. Maalesef bu işbirlikçiler ülkemizide karıştırarak dış güçlere zemin hazırlamaya çalışmaktadırlar. Allah hepimize sabır versin.

Çevrim dışı
Katıldı: 16 Eyl 2013
 Boğalar tuzağa düşecek ayı

Boğalar tuzağa düşecek ayı ararlar, yatcaz kalkcaz göreceğiz...  :))))

İçeriği paylaş İçeriği paylaş