akbank altın hesabı arbitraj

4 yazı / 0 yeni
Son ileti
Çevrim dışı
Katıldı: 27 Oca 2012
akbank altın hesabı arbitraj

Arkadaşlar önümüzdeki günlerde bende yorumlara katılacam. şimdilik soru sormak istiyorum.
1-Akbankta 6 şubatta başlayan altın hesabı uygulamasından hesap açtıran var mı? varsa arbitaj farkı vs.nedirl?  diğer bankalara göre daha mı cazip yada değil?
2-Samsun kuveyttürkle konuştum;arbitraj falan yok dediler. yani altını önce tl ye çeviriyorlar sonra da tekrar dolar satın alıyorsun. Diğer bankalarda da durum aynı mı? örneğin altın hesabımla dolar alacam. altınımı o günkü kendi satış kurlarından sabit tutup bana sadece dolar mı satıyorlar; yoksa altınımın fiyatını alış fiyatlarından hesap edip doları satış fiyatından mı bana satıyorlar?
3-Garanti bankası samsun  çarşamba şubesi tl hesabından her altı ayda bir 40 tl kesildiğini söylediler.Yani siz altın hesabınızı tl ye çevirdiğiz gün sizin hesabınız vadesiz tl hesabı oluyor ve o günde para kesme günü ise sizden otomatik olarak 40 tl kesiyorlar.Yani banka sizin paranızı banka tepe tepe kullanıyor; siz bankadan faiz almıyorsunuz; paranız  altı ay değil bir gün dahi tl ye dönüşse ve o gün para kesme günü ise şayet bu gözü dönmüş paragözler sizin paranız sanki aylarca tl deymiş gibi 40 tl nizi kesiyorlar.Ha burada mesele 40 tl meselesi değil yapılanın ne kadar etik olduğu meselesidir. Sonuçta faiz kurumu değil mi...burayı siz oldurun.

Çevrim dışı
Katıldı: 7 Ara 2011
diğer bankalarda durum farklı

diğer bankalarda durum farklı altından dolar a dolardan altına direk geçiyorsun..ons başına garanti bankası 6 dolar civarında komisyon alır..örneğin dolardasın arbitrajla altın a geçtin..sonra altının onsu 7 dolar arttı sen tekrar altından dolar a geçtin ons başına 1 dolar kardasın..

Çevrim dışı
Katıldı: 27 Oca 2012
Teşekkür ediyorum samsam

Teşekkür ediyorum samsam

Çevrim dışı
Katıldı: 31 Ara 2011
arbitaj ve şeker saçmalıgı

merhaba şeker bankla arbitajı gürüştüm bana sana dövizler arası geçiş yapabiliyorsnz dediler saçmalık resmen

İçeriği paylaş İçeriği paylaş