satım zamanı mı

3 yazı / 0 yeni
Son ileti
Çevrim dışı
Katıldı: 13 Haz 2013
satım zamanı mı

Herkese merhabe;
Daha önceki yazılarımda altın 12xx ken maliyeti ile beraber daha fazla düşmeyeceğini buralarda satış yerine alış daha mantıklı demiştik. Çok şükür haklı çıktık. Bende hakman gibi düşünüyorum fed varlık alımını azaltana kadar altın baskı altında kalacaktır. Altın ağustos ve eylül aylarında dikkat ederseniz hep yükselmiştir. Mısırdaki olaylarında bu yükselişi desdeklediğini düşünüyorum. Daha önceki yazımızda ortadoğudaki gelişmelerinde takip edilmesi gerektiğini belirtmiştik. Çünkü altın sadece altın değildir birçok şeyden beslenir. Benim için daha ilginç olan şey ero dolar 1.335 iken abd endeksi 81.25 lerdeyken dolar tl nin 1.945 olması. Sanırım abd 10 yıllık tahvil faizlerinin 2.83 çıkması etkili oldu. Dikkat etmemiz gereken durumlar
1- Merkez bankamız sepet kur 2.25 gelmişken enflasyon yükseliyorken dolara müdahele edermi?
2. abd 10 yıllık faizler 3'e yükselirmi (ALTIN İÇİN OLUMSUZ)
3- ortadoğuda ne olur
4- FED ne zaman varlık alımını azaltır ne kadar azaltır.
5. Sanırım çarşamba günü açıklanacak FED tutanakları altın satmak için bahane olurmu?

Bence dolar tl yüksekken altında yükselirken kar realizasyonu mantıklı geliyor. Nasılki zamanında 1200 lerdan altın satılmaz dediysem yükselişlerdede yükselen dolar tl ile satım mantıklı geliyor.

Yanıldığım nokta altını 86 beklemiyordum çünkü doların bu parıte ve endeks değeri ile 1.945 gelmesini kimse beklemezdi.

YTD. Herkoyun kendi bacağından asılır::))

HR
Çevrim dışı
Katıldı: 15 Eyl 2011
1380 ve üstü

son haftada onsun 1350 direncini aşıp 1790 dan gelen alçalan bandına geçmesi bir çok tredıra ve yatırımcısına şimdi nolacak sorusunu sordurdu.dolar kurununda yardımıyla gr tlde 86 ya dayandı .birçok yatırımcının ons un yükselmeye başlayacagını açıklasada adge fonlarının altına giriş yapmadı diyecek kadar az olması acaba bir silkelememi olacak sorusunu cevapsız bırakıyor.pazartesi ve salı doların mb müdahalesiyle ve gr tl de 83 ve 84 aralıgına çekilecegi beklenmelidir.

Çevrim dışı
Katıldı: 13 Haz 2013
Evet. Katılıyorum

Sana katılıyorum. %50 altın %25 dolar %25 tl de olan birisi olarak. 1380-1420 aralığında kademeli birmiktar satış yapmayı düşünüyorum. bilmiyorum belki bu düzeyleri görmeyiz. dolar tl bu seviyede kalırsa iyi satış fırsatı sunar. ben ABD 10 yıllık tahvil faizleri %3'e yaklaşmışken altında yüksseliş beklemem. artan fiziki talep eylül ayıyla birlikte sonlanınca tekrar düşüş başlar  diye düşünüyorum.

Saygılar.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş