ALTIN VE GÜMÜŞTEKİ ŞOK DÜŞÜŞLERİN PERDE ARKASINDA NE VAR?

21 yazı / 0 yeni
Son ileti
Çevrim dışı
Katıldı: 9 Eyl 2011
ALTIN VE GÜMÜŞTEKİ ŞOK DÜŞÜŞLERİN PERDE ARKASINDA NE VAR?

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Atılım Murat, twitter'daki sayfasında bugün gelişmelerin perde arkasında yaşananları anlattı. Murat, COMEX'in altın ve gümüş kontratlarında teminat artırımına gittiniği iddia etti. İddiaya göre; bu teminat artırımı bilgisi piyasaya sızdırılınca değerli madenlerde ciddi kayıplar yaşandı.

Altının ons fiyatının 2000 doları çoktan geçmesi gerektiğini düşünen Atılım Murat, önümüzdeki haftayla birlikte yeniden yükselişe geçeceğini belirtiyor.

İşte Atılım Murat'ın ilgili "tweet"leri:

atilimmurat
Altin $3000-$5000 olsaydi, "balon patlar mi" tartismasi yapardik. Boyle bir fiyatlama olmadigina gore, firsatlara bakalim.

atilimmurat
COMEX, altin ve gumus kontratlarindaki teminatlari artirdi. Gumusteki anormal satisin en guclu bileseni ortaya cikti.

atilimmurat
Altinda 2 gunde yasanan %8'lik dususu, "Altin balonu patladi" diye yorumluyorsaniz, fazla bir yorumum yok.

atilimmurat
Benim pazartesi gunu aciklanacak Londra ve COMEX verilerini gormeme gerek kalmadi.

atilimmurat
Teminat artislari sizdirilmis. Bu arada; dun gece itibariyle, dunyanin en buyuk fiziki gumus saticilarinin elinde gumus kalmadi.

Çevrim dışı
Katıldı: 25 Eyl 2011
analıs

Sayın trader bu sıteye yenı üye oldum.Hepımız ıcın hayırlı olsun.Tüm sıtelerden daha cıddı bır sıte bu benım ıcın cok önemlı.sorum şu?Analıslerınız ne kadar sıklıkla yapılıyor ve gün ıcınde hangı zamanlarda?lütfen bu konuda yazarsanız sevınırım.Bırde bu önümüzdekı hafta bızlerden ne alacak ve ne götürecek?Lütfen saglıklı yorumlarınıza muhtacım..,her alım ve satıslarda altın miktarım hep erıdı.Sızın yorumlarınızın tümünü okudum ama bu sıteye maalesef cok düstükten sonra katılabildim.Saygılarımla.

Çevrim dışı
Katıldı: 7 Eyl 2011
ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA

Altının sert yükseliş trendinin başladığı 15XX $ lı noktalardan itibaren iki defa 19xx $ lı rakamlara zirve denemesi yapıp bu noktaları aşamayarak oluşturduğu çift tepe formasyonun gereğini yerine getirdiğini gözlemlemekteyiz bu formasyon genelde çıkışın başladığı noktalara bazende biraz daha derinlere sürükleyebilir

Bu sebeplerden dolayı elinde bulunanlar orta ve uzun vade olarak düşünerek ve hesap ederek ve acil ihtiyac duymayacakları paralarıyla almışlardır umarım.

Dünya ekonomisindeki resesyon riski yunanistan portekiz italya ve Fransa gibi ülkelerin felaket yaşayacağı düşünülürse bu zaman uzamayabilir ama şahsen bu altın ve dolardaki reaksiyonların tek elden yönetildiğini ve ABD ekonomisini görünmez gizli oyunlarla sübvanse eden bir oyun oynandığını düşünüyorum.

Altın alımlar içinse onsu 15xx li rakamlar

Doları ise 1700-1770 arasının yakalandığı noktaları seçerek yapılabilir diye düşünüyorum kanımca tabi bu yatırım tavsiyesi olmayıp şahsi giriş noktalarımdır.

Çevrim dışı
Katıldı: 3 Eyl 2011
bir saniye

tamam abiler dış bankalar ülkeler altını sattılar diyyelim 1500 değildi 1300 e indirdiler.sonra ne olacak artık herkez altından vazgeçecek mi anlamına mı geliyor.yya arkadaşlar bu kadar değerli bir maden 1300 bile olsa o fiyyatlardan bunu mutlaka alan olacak değilmi.uzun vadede her zaman bu kazandıracak.paraya ihtiyacınız yyoksa satmayın bunu yine yyükseltecekler.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Çevrim dışı
full altı

arkadaslar ful altunda olan bırısı olarak bozdurup daha alt sevıyelerden alayımmı?

sağlık

Çevrim dışı
para kazanmak kolay degıl

Cocuklarımızın geleceğini garantiye almak ve hayat sıtandartlarını biraz daha iyilestirmek icin bu tür yatırımlar yapıyoruz.Eminimkı cogu kisi benım gibi kendi icin değil ailesini düşündügü icin bu tür yatırımları seciyor.. ama şu anki durum ve bizlerin psikolojisini kayıp yasayanlar daha iyi anlıyor.evet bekliyecegiz kazanıncaya kadar bekliyecegiz.Şu varkı kazanıpda tekrar alttan alabilseydim daha huzurlu uyuyacaktım.Her serde bi hayır vardır.Benım tek güvencem buradakı Altın yorumcusu ve TRADER bunu takıp edecegim.BU site bizler ıcın bulunmaz bir nımet.Onların yardımlarıyla zararda olanlarda eminimki tekrar kara gececeklerdir.Bu benım sahsi görüsüm.Hayırlı ve bol kazanclı günler dilerim.

Çevrim dışı
para kazanmak kolay degıl

Cocuklarımızın geleceğini garantiye almak ve hayat sıtandartlarını biraz daha iyilestirmek icin bu tür yatırımlar yapıyoruz.Eminimkı cogu kisi benım gibi kendi icin değil ailesini düşündügü icin bu tür yatırımları seciyor.. ama şu anki durum ve bizlerin psikolojisini kayıp yasayanlar daha iyi anlıyor.evet bekliyecegiz kazanıncaya kadar bekliyecegiz.Şu varkı kazanıpda tekrar alttan alabilseydim daha huzurlu uyuyacaktım.Her serde bi hayır vardır.Benım tek güvencem buradakı Altın yorumcusu ve TRADER bunu takıp edecegim.BU site bizler ıcın bulunmaz bir nımet.Onların yardımlarıyla zararda olanlarda eminimki tekrar kara gececeklerdir.Bu benım sahsi görüsüm.Hayırlı ve bol kazanclı günler dilerim.

Çevrim dışı
Katıldı: 13 Eyl 2011
altınla vuruyor el altından

altınla vuruyor
el altından amerika
tefecikle altını önce yükselti
sonra yüksek fiyatı şimdi düşürüyor
sonra tekaradan yükseltip tekrar düşürerek herkesi çarpacak

Çevrim dışı
1300 İNECEK 1500 İNECEK DİYEN

1300 İNECEK 1500 İNECEK DİYEN ARKADAŞLAR kafa bulandırmasın nasıl inecek neye göre inecek
o zaman 300 dolara insin YOK BÖYLE BİRŞEY
DÜŞTÜ ÇÜNKÜ
TEMİNAT ARTIŞI SIZDIRILDI
ABD ZENGİNLER İLE EL ALTINDAN ANLAŞILDI
FED PARA VERMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ
ALMANYA ,İTALYA, YUNANİSTAN,İNGİLTERE ALTIN SATTI
ÇİNLE ANLAŞILDI (DÜŞÜNCE ÇİN ALMASIN DİYE)
BÜTÜN BU uğraşla 300 dolar düşürebildiler
siz elinizdeki altını satmayın baakalım ne olcak
düşürebilecekler mi HAYIR
amaçları el altından ABD yi finanse etmek
toplanda 145 kg altını olan biri olarak konuşuyorum

Çevrim dışı
veli bey

veli bey ben yeni üye oldum 106 ve 105 lerden bide aldık geçen hafta herkes alın dedi aldık şu an çok düştü aslında pek anlamadımız bir iş şu an çok zarar dayız neyapalım birde nerden takip etmem lazım

Çevrim dışı
Katıldı: 24 Eyl 2011
VELİ BEY E

YAHU ALLAH AŞKINA DOSTUM BIRAK ŞU İŞLERİ YA... 145 KİLO DEDİĞİN ALTIN ESKİ PARAYLA 1 TRİLYON 450 MİLYAR PARA EDER..

Çevrim dışı
KIZIL ELMAYA

YA BEN BURDA YAZIYORUM YENİ ÜYE OLDUM YÖNLENDİRİN DİYE KİMSE DİKKATE ALMIYOR GALİBA RİCA ETSEM CEVAP VERİRMİSİNİZ 1 HAFTA ÖNCE ALDIK İLK DEFA VE ŞU ANDA BAYA ZARARDAYIM NEREYİ TAKİP EDECEM İNTERNETTEN NASIL TAKİP ETCEM BİLMİYORUM YÖNLENDİRİRMİSİNİZ BAYA ÇARESİZ KALDIM NE YAPIYIM BİLMİYORUM LÜTFEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Çevrim dışı
Katıldı: 24 Mar 2009
Vıdıvıdı' ya

Nasıl bir yönlendirme bekliyorsunuz anlamadım? Sizi kimse al sat şeklinde yönlendirmez burada. Herkes kendince fikrini yazıyor yazmış zaten. Sitedeki yazıları incelerseniz başkalarının düşüncelerini görebilirsiniz. Sağ kısımda bir anket de var gördüyseniz eğer, sitede düşecek diye de yükselecek diye de düşünenler mevcut.  Bunun haricinde bir şey beklemeyin.

Çevrim dışı
145x1000x100=14,5 trilyon

145x1000x100=14,5 trilyon eski
yeni 14 milyar para yatırdım altına
hep kazandığım fazlası altına yatırırım yıllardır
hiç mahcup olmadım

Çevrim dışı
kharonturk

tamam anladım peki nereyi takip etmemgerekiyor tv den falan yada internetten bilmediğim için soruyorum yorumları okuyorum anlamadım kelimeler var yani anlıcanız cok acemiyimmm en azından bigi verebilirsiniz çünkü çok ihtiyacım var hepinize teşekür ederim

Çevrim dışı
Katıldı: 2 Eyl 2011
PİYASA SAAT KAÇTA AÇILACAK

PİYASA SAAT KAÇTA AÇILACAK

Çevrim dışı
Katıldı: 24 Mar 2009
Google' da arama yaptığınızda

Google' da arama yaptığınızda hangi konuları bilmiyorsanız o konuda bilgi bulabilirsiniz. Bu site de çeşitli fikir ve kişisel yorumları bulabileceğiniz sitelerden biri. Bunun haricinde Bloomberg ve haber kanalları ya da ekonomi programları izlenebilir. 

Çevrim dışı
Katıldı: 21 Eyl 2011
01,00 Türkiye Saati ile

01,00 da Avustralya, 03,00 da da uzakdoğu açılır kardeşim.

Çevrim dışı
kharonturk

teşekürler yorumlarınız için.

Çevrim dışı
Katıldı: 27 Oca 2012
Bernanke ve Yunanistan öncesi

Bernanke ve Yunanistan öncesi altın fiyatları etkisi ne olur?
ALINTIDIR... http://www.venndanismanlik.com
Bugün 17:00 Bernanke..
18:00 gibi-artık saat konusuna inanmak zor olsa da-Yunanistan anlaşması.
Dolar endeksine direk etki edecek gelişmeler var.Altın da yataya aldı kendini..26 kapadı haftayı..12 üste gitti..Döndü..15 alta gitti.Döndü..Kapanışın az üstünde..
**
Dünya genelinde para arzı %8 arttı.Çin munzam indirimi yaptığndan bu yana aylık bazda M2 artışı rekora gitti.Altının da yükselişinde ana sebepler..Parasal genişlemeler..
**
Şimdi sakinlik dönemindeyiz.Altın,Bernanke'nin konuşmasından etkilenmez mi etkilenir..Eğer qe3 için senenin yarısında yok denirse ciddi de satış yer.,
Bunu der mi Bernanke..Açık açık demez.Diyecek olsa da deme yeri 15 indeki FOMC ..
Bernanke sonrasında Yunanistan anlaşması gelirse,Bernanke onu demezse,Yunanistan bunu derse yukarı da gider..
**
Ama gerçekte önemli olan şu..Piyasada alış kontratı sayısı fazla.Tarımdışı dengeli al-sat kontratında gelmedi mesela..İndik..İçinde de olduk..Ama sınırlı kalmasının sebebi bu.Dikkat.
Dün de ABD nin 1710 ları bulunca alıcı olduğunu gördük.Ne diyorduk..Abd alıcı değil.
.
.
.
... raporun tamamını ve paritelerle ilgili diğer gelişmeler için de.. www.venndanismanlik.com ziyaret edebilirsiniz..

İçeriği paylaş İçeriği paylaş