ALTIN DÜŞEBİLİR DİYENLERİN ÇARESİZLİĞİ!

3 yazı / 0 yeni
Son ileti
samet ay fotoğrafı
Çevrim dışı
Katıldı: 20 Eyl 2011
ALTIN DÜŞEBİLİR DİYENLERİN ÇARESİZLİĞİ!

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BURASI HERKESİN ÖZGÜRCE YORUMLARINI FİKİRLERİNİ SÖYLEDİĞİ SERBEST BİR PLATFORM.AMA NE YAZIK Kİ ALTININ DÜŞEBİLİRLİĞİNİ SÖYLEYEBİLMEK VATAN HAİNLİĞİ GİBİ BİRŞEY OLDU.ALTIN RALLY YAPACAK DEMEKDE SAKINCA GÖRMEYEN ARKADAŞLAR DÜŞME RİSKİNİ İFADE EDENLERE (BEN DE BU GRUBA DAHİLİM HALA) GEREKSİZ YORUM-BİLGİ KİRLİLİĞİ-FELAKET TELLALLIĞI YAFTASI YAPIŞTIRMAKTA.BU NE FORUM ADABINA YAKIŞIR NEDE TARTIŞMA ADABINA.BURADA HERKES BAKIŞINI DEĞERLENDİREREK BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNUYOR.FORUMUN TEMELİ DE BUDUR ZATEN ÇOK SESLİLİK.DÜŞME RİSKİNİ SAMİMİ İFADE EDEN ARKADAŞLAR AĞIR ELEŞTİRİLİRKEN SATIN SATMAYIN DİYEN ARKADAŞLAR NE YAPMIŞ OLUYORLAR.HERKESDE BİR RALLY ÖZLEMİ VE BEKLENTİSİ.BU UMUT TÜCCARLIĞI OLMUYOR MU?ALTIN 102 İKEN SATIN SATMAYIN DİYENLER 98 İKEN SAKIN HA DİYENLER 120 130 LARDAN BAHSEDENLERİN ÖZGÜRLÜĞÜ NEDEN FARKLI ALGILANIYOR?
 BEN TÜM SERT ELEŞTİRİLERE RAĞMEN TEKRARDAN RİCA EDİYORUM ARKADAŞLARDAN.HERKES İNANDIĞI GİBİ DAVRANSIN.AMA İNANDIKLARINI DA BURADA PAYLAŞABİLSİN.YOKSA BURADA ALTIN GÜNÜ YAPMIŞ OLURUZ.ŞUAN ONS FİYATI 1745 ÖNEMLİ BİR SEVİYE.AMA KİMSE 1750 SERT KIRILMADAN 1800-1900 LAR YAKIN OLDUĞUNU GARANTİ EDEBİLİR Mİ?KALDI Kİ GLDTRY ÇİFT KOMBİNASYONLU BİR OLAY.TL DEKİ CİDDİ DEĞER KAYIP RİSKLERİ NEDEN GÖZARDI EDİLİYOR.BUGÜN GELİŞEN ÜLKE PARALARI ORTALAMA %3-4 DEĞER KAZANDI TL.DE BU HARAKET OLMADI HENÜZ.TL DE CİDDİ BİR DÜŞÜŞ RİSKİ BULUMAKTA.ARTI ONS 1750 KIRAMAZSA GERİ ÇEKİLMELER YAŞANACAKTIR.GEÇSE BİLE BU ÇIKIŞIN MUTLAK BİR DÜZELTMESİ OLACAKTIR.YANİ SÖZÜN ÖZÜ GLDTRY DE ÇIKŞ İHTİMALİ KADAR HATTA ONDAN ÇOK DAHA CİDDİ DÜŞÜR RİSKİ VARDIR.HELE ONS İLE TL BİRARADA DÜŞERSE Kİ BU DA CİDDİ OLASI CİDDİ DÜŞÜŞLER YAŞANABİLİR.BASİT BİR ÖRNEK 1700 E ÇEKİLEN ALTIN 1.650 TL LİK BİR KOMBİNASYONDA ALTIN 90 TL.BU ÇOK ZAYIF BİR İHTİMAL Mİ?
LÜTFEN İNSANLARI BEKLENTİYE SOKUP DAHA BÜYÜK ZARARLARIN EŞİĞİNE GETİRMEYELİM.BEN ISRARLA ALTIN DÜŞER DEMİYORUM TEKRAR EDİYORUM SADECE CİDDİ DÜŞÜŞ RİSKİ VAR DİYORUM.BU İHTİMALDE RALLY MERAKLISI DOSTLAR NE YAPACAKLAR.İNŞALLAH HAKLI ÇIKMAM ANCAK İNSAFSIZ ELEŞTİRİLER NEDENİ İLE CEVAP YAZMA GEREĞİ DUYDUM ARKADAŞLARI DAHA DİKKATLİ OLMAYA DAVET EDİYORUM.
SONSÖZ: ZARARDAYKEN SATMAYI BECEREMEYEN KAYBETMEYE MAHKUMDUR.FİNANS PİYASALARININ EN TEMEL KURALI

Çevrim dışı
Katıldı: 6 Eyl 2011
Neden bu kadar meselafeliyiz.

Gece nöbetimin en sakin saatlerini yasiyorum su an,kendime cay alip oturdum biraz dinlebilirim artik.Devamli acik duran pc den siteye bir göz attim.Öyle ya, ya altin tavan yapdiysa,Allah Korusun ya en dip.Sizler gibi benim de bir gözum ister istemmez grafiklerde.Alltin oldugu yerde sayiyormus, dipte yapmamis tavanda.
Sukur bir sey kacirmamisim,beklemis beni öyle uslu uslu.Sabahin bu ilk saatlerinde,gecenin tum yorgunlugu uzerimdeyken oyalanacak uykumu kaciracak bir seyler ariyorum.Google amcadan bir seyler mi sorsam,sabah haberler mi okusam,son altin yorumlarina bakip size taze altin haberlerimi sunsam.Gun icinde pek ayrintili bakamadigim yazilanlari alel acele okudugum zamanlar oluyor,bir bakayim sitede ayrintili yorumda bulunan olmus mu derken,Samet beyin yazisina ilisti gözum.Dikatlice okudum, beyefendinin yazisinda elstirdigi arkadaslarin icin de kendiminde oldugunu bildigim icin cevap verme gereyi duydum.
Samet bey ,öncelikle rahatsizliginizi belirttiyiniz icin size tesekkur ederim,tum site sakinleri rahatsizligini özgurce ve saviye icinde sizin gibi paylasabilmeli.Sizin yaziniza cevap veremeden önce bir baska konuya deyinmek istiyorum.
Sevgili site sakinleri,arkadaslarim,abilerim,ablalarim,gun icerisinde ilgi noktamiz altin oldugu icin bu ortamda birlikte saatler geciriyoruz.Bildiklerimizi paylasmaya,bilenlerden ögrenmeye calisyoruz.Herkes bilgisi dahilinde,okuduklarindan,duyduklarindan, birlikdiklerinden ne varsa aziginda koyuyor ortaya.
Guzel, seviyeli bir ortam fakat, bana yinede eksik geliyor.Niye biliyormusunuz,cok fazla mesafeliyiz birbirimize.Hic farkina vardiniz mi,saatlerce okuyup yaziyoruz ama,birbirimize  ufacik bir espiri,bir selam,bir nasilsin demiyoruz.Diyebiirsiniz ki,burasi altina ilgisi ve bilgisi olanlarin altin hakinda yazistigi bir site,ne yani sohbet sitesi mi.Birileride diyebilir k,i ben yazilanlari okuyamiyorm gereksiz seyler yazildigindan.Bende derim ki sizde haklisiniz ama bende hakliyim.Sohbetin turlu sekli vardir,sohbet demek tartismak,seviyeyi asagiya indirmek,tabiri caizse kaynatmak degil.
Ben de cogunluga uymus durumdayim,oysa gercekten isterdim diyebilmeyi,ooo hosgeldin abim,ablam,falanca, filanca,Allah rahatlik versin,yada samimi seviyeli kucuk espiriler yapabilmeyi.
Altina o kadar odaklandik ki,altindan baska hic bir seyi gözumuz görmez oldu,birbirimize o kadar uzakgizki hattda görmuyoruz bile.Birbirimize bilgisayar programi gibi bakmaya basladik:))Gecen birine takilayim dedim,ne oldu senin altinlar,satamadin mi hala diyerek.Aman dedim simdi yanlis anlar,alay ettiyimi dusunur vazgectim. Oysaki böylesi seyleri diyebilmeliyiz birbirimize.Birde ben korktum kendimden bir an.savas cikarsa altin cikar diye sevinebiliyoruz,ulkeler batarsa altin cikar,dunya kausa surekleniyor deseler altin cikacak diye göbek atacaz.Altin her zaman cikar ve duser bizler insan oldugumuzu unutmayalim yeter.Ne savaslar ciksin nede altin.Bu öz elestiri yi kendimede yapiyorum cun ki benimde sizlerden farkim yok.Soguk,istatistiki yorumlarin ardinda guzel insanlar oldugunu biliyorum.Ve onlarin sicak yuzlerinin bu siteye yansimasini arzu ediyorum.
Simdi,gelelim Samet beyin yazisina,bu arada sizi beklettiyim icin özur dilerim samet bey deyip ardina bir gulumseme isareti koyacaktim yanlis anlamanizdan korktugumdan vazgectim.Ben kendi adima kimseye aman dusecek alma,aman cikacak satma demem.En fazla cok emimsem o bir kac saatlik sure icin belki bekle az daha derim.Birileri bunu diyebiliyor, haaa onlarada bir sey demem, o telas ve panik icinde alel acele yazmis olabilir,yanlis cumle kurmus kendini ifade edememis olabilir.Lakin bu durmadan tekrarlaninca ister istemez dusunuyorsunuz,ya bu insan kendinde bu cureti nasil buluyor ,en azindan uslubuna dikkat edip,ben kendi adima böyle dusundum, böyle bir yol izledim, almadim-satmadim diye bir cumle kurup duzeltsin diye bekliyorsunuz ama,yok hayir,o hala azarlar ,hatda kavga eder gibi devam ediyor.Hnimefendiye ben dedim felaket tellali gibisin diye,aslinda saka yollu bir hatirlatmaydi kendisine,öyle ya belki uslubunun farkinda degildi.Uslup önemlidir beyefendi,heleki bir kisiye degilde herkese birden hitap ediyorsaniz.Yapilan sey espiriyse  uslubun ustunde durmasiniz.Lakin ciddi bir anlatim icindeydi ve resmen kavga eder gibi,asagilar ,hesap sorar gibiydi.Ben kendisini elstirmedim,saka yollu takildim.Ama siz beni ben sizleri tanimadigim icin hanimefendinin saka yaptigimi anlamasi benimde onun uslubunun belki her zaman bu tarzda oldugunu bilmemem gayet dogal.Basklarida onu uslubu yuzunden elstirdi,altin dusecek dedigi icin degil Ustune basa basa diyorum,altin inecek diyenede kimse kizmaz ,cikacak diyenede,söyleme ,anlatma sekline ancak elstiri getirilir.Birbirimizi tanimadigimiz icin uslubumuzun maksadini kestirmekte zorlaniyoruz ve bunun icin hep diyorum ki biraz muhabbet olsun ve birbirimizin varliginin farkinda olalim.Altini cizerim muhabbbet dedim,kaynatalim demedim:) Kendisi bizimle muhattp olmadigi ve siz bu konuyu dile getirdiginiz icin ,hanim efendiye iletmenizi istirham ediyorum.Arkadaslarin yazdikarinida okudum kendi yazdigimida biliyorum,onu kiracak,rencide edecek,incitecek tek bir söz yoktu.Yinede kirdiysak ben kendi adima özur dilerim.Uslubunun bu tarzda oldugunu bilir bundan böyle onuda öyle sever kabulleniriz
Samet bey,lakin suna dikat etmek gerekir,hanimefendiye yazilan hic bir yazida,incitici,kirici,rencide edici,azarlayici,alay edici bir tavir yoktu.Arkdaslari zan altinda birakiyorsunuz.Ve sitede kaynasmamanin disinda hic bir kisel problem yok,herkes gayet yerinde ve gerekliliginde davraniyor.
Var oldugunu dusunmek ve bunu böyle göstermek siteye emek veren kisiye saygislik olur önce
Samet kardesim ,altin yorumcusu arkadasimiz nokta vuruslari yapabilecek kadar bilgi sahibi bir arkadasti o bile yorumunu yapip karar sizin diyordu.Su seviyeden alinabilinir, su seviyeden satilabilinir,dusus beklentisi var,cikis beklentisi var gibi cumleleri laf olsun diye kurmuyordu.
Madem bu vesileyle yazma gereyi duydum sunuda eklemek istiyorum,arkadaslar egerki teknik analiz yapacak bilgiye sahip degilsek,yorumlarimizin altina ben böyle dusunuyorum bu benim hislerim,beklentim,sahsi fikrim gibi baslik koyalim bende dahil.Ben araniza yeni geldigimde hepinizi altin analizcisi sanip kulak kabartmistim:))Zaten ozaman aldiklarimi hala satamadim:))Sitede bir kac gun zaman gecirince ancak anliyor insan ama o zaman kadar ilk hatasinida yapmis oluyor.
Simdi altin yorumlarina gelince,altin önumuzdeki gunlerde dusecek,sonra cikacak,sonra yine cikacak:))
Eee sizde cok oyaladiniz beni canim,cayimda buz gibi oldu.Ben artik isimin basina döneyim.
Sayin adminimizde agir takiliyor simdi yayinlamazmis yazimi:)) Karizma adam,agir akarli konullar istiyor:))Söz sayin admin bir dahaki yazimda,ekolojik dengenin bozulmasinin altina yansimlarini konu edecem:))
Hadi tutmayin beni,kalin salicakla

Çevrim dışı
Katıldı: 18 Eyl 2011
ons-dolar-tl

Türkiye'de ki altının ons fiyatı ile avrupadaki ons fiyatı aynımı?
Benim gördüğüm dolar düşerken altının onsu hep artmıştır.şu aralar dolar düşüyor o halde altının onsu artacak .
bu konuda kafam karıştı.dolar heryerde düşmüyor tabiki.bazı ülkelerde artıyodur.oralarda ons düşüyormu bu durumda.
bir bilen bunları açıklarsa sevinirim.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş