Artı-Eksi ve msrdb

2 yazı / 0 yeni
Son ileti
jp
Çevrim dışı
Katıldı: 27 Oca 2013
Artı-Eksi ve msrdb

Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle bu siteyi takip edip yorum yazmayan çok fazla insan var ve busayı ice-berg in görünmeyen yüzü diyebileceğimiz kadar. Örneğin ben Japonyadan takip ediyorum ve benim gibi birçok insanın bu şekilde takip ettiğini biliyorum. 
Artı eksi konusu tartışma halini aldı ki bu konu bu sitenin asıl amacı değil ve bu konuda hepimiz hem fikiriz. Lütfen kimse eleştiriye açık olma olgunluğu gibi temalar üzerinden artı eksi konusunu savunmasın. Yorumlara Artı - eksi yapılmasının siteye ya da takipçilerine bir yarar getimediği çok açık ve önemli yorumcuları kaçırdığından dolayı da zarar getirdiği söylememiz gerekiyor. 
Ben msrdb nin yorumlarını ve tahminlerini çok beğenen bir takipçisiydim ve yaptığı tahminlerin ne kadar tutarlı olduğunu hepimiz gördük. İnsan olarak negatif oylamalar onun moralini tabiki bozacak ve tahmin ve yorumda bulunmak istemeyecektir, bu çok normal. Buna sebep olan artı ve eksi konusu ki bu konu bu siteye zarar verecektir yarar sağlamadığını kaç gündür görüyoruz. 
Yorumcuyu oylamak ne işimize yarayacak mantıklı bir şekilde anlatacak biri var mı? Lütfen anlatsın. Ama eksi sonuçlar doğal olarak zarar veriyor. Neden mi, siz kendi adınıza düşünün her yorumunuz eksi alıyorsa, sizin yorumlarınız istenmiyor anlamı çıkar madem istenmiyor msrdb gibi tahminleri son derece teknik analizlere dayanan ve tutarlı üyelerde çekip gider bunun sebebi kendini bilmez 3*5 kişi.
Admin bey lütfen bu artı-eksi oylama işini kaldırın diğer türlü hiç güzel olmayacak.

Edited by jp on 27 Oca 2013 - 15:55
Çevrim dışı
Katıldı: 9 Şub 2012
gitmek

merhabalar
   ilk girdiğimde altın yorumcusu arkadaşımız vardı sanırım bilenler anlar ne kadar zaman geçmiş.arkadaşlar yaşım 40 bu işlerden de anlamam yani yorum yapmaya kalksam saçmalarım grafik okumak haddim değil velevki alıntı yapsam kendi yorumum desem arkasına yazacak başka bi cümle bulamam ama bu bilgisizlikte hiç zarar etmeden alım satım yapıyorum.aklım ve sağ olsun tüm arkadaşlara bizim için uğraşıyorlar.bu doğrultuda düşünelim.bunu yapan arkadaşlar ciddi emek veriyor.ve çok ciddi bi takip sayısı var.eleştirenlere eleştirimdir.
   nereye gidiyorsun kardeşim.meyve veren ağaç taşlanır taşlanır taşlanmasına da olgunlaşır.bukadar bilgi çocukta olmaz yaşına göre davranmanın ötesinde neyi niye yaptığını bilmek önemlidir.bir bilgi ediniyorsun ve paylaşmak istiyorsun bunu ne niyetle yaparsan yap bana soruyormusun hayır ama ben seni dikkatle takip ediyorum yermeden eleştirmeden velevki yerdim eksiledim hatta ezikledim bu sadece beni düşürmezmi cevap vermesen tokat olmazmı bu noktada neyi niye yaptığını bilmelisin.sana alışıyorum hatta bağlanıyorum takip ediyorum ve sen terkedip gidiyorsun madem gideceksin niye geldin kardeşim niye sevdirdin kendini bana söylermisin.her şey kazanmak sa şayet sen beni yada ben seni kazanmalıyım değilmidir işin özü.utanmazların akılsızların hayatta muvaffak olamamış zavallı karakterlerin görevidir yermek şikayet etmek eksilemek.senin görevin nedir söylermisin.madem niyetin iyi okadar basitmidir gitmek ya da sen bu kadar basitmisin.cevabı kendine ver lütfen.
  madem insanız madem muhtacız öyleyse sen de bana muhtaçsın.aksini düşünüyorsan dağ dağa kavuşmaz kardeşim.sana kızmıyorum yanlış anlama lütfen nacizane tecrübem bunları söyletiyor ve daha da söylerim ama gerek yok sen anladın eminim.
  tabi karar senindir tabi hayat senindir tabi hak emek senindir unutma paylaşana kadar.paylaştığın andan itibaren ikimizindir güzel kardeşim.

benim hakkımı yeme..... altın yorumcusunun nezdinde giden gelmeyen gidecek olan gitmeyi düşünen gitmeyi unutmayan dostlara.
 kusurum varsa başım ayağınızın altındadır.saygılarımla.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş