Artık korkmamız gerekiyor

1 yazı / 0 yeni
Çevrim dışı
Katıldı: 7 Eyl 2011
Artık korkmamız gerekiyor

Artık korkmamız gerekiyor
 
30.09.2011
 
The Economıst dergisi, dünya ekonomisinin bir kara deliğe doğru ilerlediğini iddia etti. Derginin 'korkun' başlığı taşıyan makalesinde, politikacıların daha cesur adımlar atmaması halinde, felaketin kaçınılmaz olduğu belirtiliyor.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN...

Economist'e göre bu kadar karamsar ve umutsuz olmak için üç neden var. İlki, Avrupalı liderlerin Euro'yu kurtarmak için varmaları gereken anlaşmadan çok uzak olmaları. İkinci neden, zengin ülkelerdeki kemer sıkma ve gelişen ekonomilerdeki yavaşlama nedeniyle dünya ekonomisi için beklentilerin kötümserleşmesi. Son neden ise, Amerikalı politikacıların mali konulardaki sorumsuzluğu ve riskli adımlarının iyileşmeyi tehdit etmesi. Dergiye göre, bu karamsar tablonun en büyük sorumlusu Euro Bölgesi liderleri.

Avrupalı politika belirleyiciler şu an krizi aşmak için daha fazlasının yapılması gerektiğini bilseler de, bunu nasıl yapacakları konusunda büyük bir fikir ayrılığı içindeler. Yunanistan'ın borcunun yeniden yapılandırılması ve İtalya'nın etrafına koruyucu bir bariyer örülmesi gibi en acil konuların çözümü Merkel ve Sarkozy'nin şu ana kadar sergilediği siyasi cesaretin çok daha fazlasını gerektiriyor. ABD'de ise mali politika ekonomide durgunluk riski yaratıyor.
 
http://bigpara.ekolay.net/haber-detay/hisse-haber/artik-korkmamiz-gerekiyor/773641.asp

İçeriği paylaş İçeriği paylaş