denklemin sonu

1 yazı / 0 yeni
Çevrim dışı
Katıldı: 9 Eki 2011
denklemin sonu

Sayın Birgül, EUR/ USD paritesinin  1.41 lere kadar yükselmesinden.Altının düşmesi ise ancak EUR /  USD paritesinin aşağılara gelmeye başlamasıyla   başlayacaktır.peki ya gelmezse,parite aynı herikiside daha değerlenirse veya değersizleşirse ne olur.Aslında beraber hareket etmeye başladılar bence,sen solla ben yavaşlıyorum gibi.Bizim için önce beraber düşecekler mi yoksa yükselecekler mi önemli.Önce beraber düşerlerse altın güvenli liman, kimin için tabi ki altını en çok olan için, kim bunlar ABD, Almanya.Peki beraber yükselmesi için önce paraya geç,yani altını bırak, şimdide dışborcumuzu ödemeye devam edelim.Peki biz nezaman kar edicez, bence bizim takip noktamız heriki parabirimi alçalırken altını yükseltmekde hedefi tl bazında şimdi olduğu gibi tutturabiliyorlar ve bize para kazandırmıyorlar, ancak heriki para biriminin beraber yükselmesi pek mümkün olmayabilir,Amerikanın parasal genişlemesi gerekiyor, bunu amerikanın yerine büyük ölçüde çin yapacak,bunu yaparken de euro birsüre değerli kalacak,işte bu değişim öncesinde amerikanın altın rezevlerini hissettirmeden arttırdığı bir dönemden geçtiğimizi değerlendiriyorum.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş