GENEL DEĞERLENDİRME-EGELİ

Günaydın değerli kardeşlerim.birazda ana sayfaya yazalım değilmi.gün içerisinde elimizden geldikçe dilimiz döndükçe can alıcı noktaları paylaşıyoruz.bu noktada genel bir değerlendirme yapalım istedim.
Dün Bernanke kendisiyle aynı fikirde olmayan diğer fed üyelerine rağmen q2,5 un masada olduğu ifade etti.ancak biliyorsunuzki kararların oy birliğiyle alındığı bir ortamda sadece bernankenin q2,5 u düşünmesi yeterli değil.ancak haziranda twistin bittiği noktada ya twiste devam yada tamam kararıyla q2,5 oy a sunulabilir gibi duruyor.avrupada görüntü şu anda stabil.krizin ilk aşaması atlatılmış durmakta.ancak finans piyasasının hızlı şekilde kredibilitesinin artırılması gerekiyor.ülke büyüme ve üretim endekslerinde artış sağlanarak ecb nin sisteme verdiği paranın yaratacağı enflasyonu engellemeleri gerekiyor.çin için değerlenen yuan, abd nin değerlenen doları kadar bir sorun teşkil etmekte.asya cephesinde genel durum şimdilik stabil ve aşağı durmakta.
Değerlendirme noktamıza geldiğimizde,
Bernankenin verdiği sözü tutmasıyla ve oybirliğiyle seçimden önce yapılacak q2,5 haricinde 1800 bandının üstü görmek şimdilik çok zor durmakta.dolar için, asya paralarındaki değer kaybı beklentisinin varlığı, yapılan  kar satışlarına rağmen hala yükseliş trendini korumakta.diyebilirsiniz asya paralarında değer kaybı ne için oluşabilir.parasal gevşemeler ile sisteme müdahale edilmesi paraların değerlerini düşürmekte yardımcı olacaktır ayrıca düşen büyüme verileri ve üretim datalarıda buna yol açar.kısa vadede yatırım yapan kardeşlerim anlık haber  takibi ve haftalık veri akışını dikkatli takiple kazanç sağlarken uzun vadede yatırım yapanlar içinse doğru noktadan mal almak ve anlık hareketleri takip etmemek daha doğru olacaktır.yatırım kararı sizlerindir.saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş