GENİŞLEMELER BİZE NE ANLATIYOR---EGELİ

Hayırlı haftalar arkadaşlar.
 
Önümüzdeki günler geçmiş günlerdeki gibi merkez bankalarının parasal genişlemelerine devam edeceği günler olmaya devam edecek.
 
 
Bu merkez bankaları parasal genişlemeleri büyümeye destek için yapmaya devam ederken ortadaki güvensizlik parayı kazanç sağlayacak devlet tahvillerine,değerli metallere ve kar sağlayacak ülke para birimlerine kaydırıyor.
 
Zor durumdaki ab ülkeleri kendilerine verilen kredilerle hayatlarını idame etmeye yani ayakta durmaya çalışırken bu gidişin sonu iyi görünmüyor.ülke dinamikleri çalışmıyor.abd borç tavanı hergeçen gün artıyor, ab deki büyüme oranları maalesef  düşük, dünyanın lokomotifi asya da canlar sıkıntıda.
 
Bu şartlar altında ülke para birimleri ülkelerindeki sıkıntıları yansıtırcasına beklentileri satın alıp spekülatif yükselirken değerli metaller ileride yani büyümeler sağlandığında çok değerli günlere lazım olacak şekilde stoklanmakta.buda onların fiyatlarını artırırken gelecekte daha değerli kılmakta.
 
 
Arkadaşım 75 ten altın almış 102 olmuş satayımmı diyor.anlık al satçı isen 75 ten beri neyi bekliyorsun.uzun vadeciysen bir daha bu fiyatlardan altın almak nasip olmayacağını bilerek çayını demleyip oturmaktan başka ne yapacaksın.farklı açıdan bakıyorum.101 den aldım.5 sene ellemeyeceğim bir para var.yada daha uzun süreli.niye hergün ons takip edeyim.
 
Böylelikle uzun vadecileri ayıkladık.siz kısa vadeciler.işinizi yaparken devamlı gündemi takip ediyormusunuz.araştırıyormusunuz,kendinizi geliştiriyormusunuz.hayır yapmıyorum x şahıs bana sitede  desin al veya sat alıp satayım.işte burada kumar başlar.birde forex e başlarsınız.ne ana para kalır ne faizi.siz kısa vadecilere adınız gündem soyadınız para yatırdığınız meta olmalı.yoksa kayıp ceptedir.
 
 
Sonuç bu saat itibariyle değerli metalleri artıracak sebeb sayısı, düşmelerine neden olacaktan daha fazla olduğunu tahmin ediyoruz.ortadoğudaki gelişmeler,ab krizi,abd ve asya durgunluğu bizi böyle düşünmeye itiyor yoksa münecimlik işimiz değil.ancak biz böyle görüyoruz diye sizde görecek değilsiniz.sizin tahmininiz en iyi tahmindir diyerek yatırım kararı sizindir.teşekkür ederim.
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş