GÖRÜNEN KÖY-EGELİ

Kardeşlerim iyi günler.Özelikle bu saati beklemekteki amacım ABD tarımdışı istihdam verisini görmekti.takip ettiğiniz üzere kötü geldi ve geçen haftaki işsizlik rakamlarının artışını teyitledi.
Bu demek oluyorki abd de daha öncede dediğimiz gibi istihdam kısmına teşvik vermek zorunda. zaten mortgage taki sıkıntıda belli.ılımlı büyümeyle bu durum düzelmeyecekse gidilecek yol tektir prensibiyle q3 beklemek herhalde yanlış olmaz.
AB için ise senaryoda değişiklik yok. politik çabaların ekonomik adımlarla desteklenmesi gereği hala gündemin başında yani sisteme likitide verilmesi bankaların kredibilitesinin artırılması gerekli.ve dolayısıyla sisteme verilen likitide altını desteklemekte.
Gelelim görünen köy klavuz istemez başlığımıza, 1522 den bu yana yükselen  kendisine 2012 yılında yeni bir trend çizme çabasında olan  euro/dolar paritesinden bağımsızlaşan ve borsaların negatif etkisinden uzaklaşan altın için yükseliş, olacak düzeltmelere karşın hala en büyük senaryo konumunda.dolar için abd nin q3 tehlikesi gündemde.Merkez bankamızın başkanı zaten dolar ihalelerini bitirmesinden böyle bir beklentide olduğunu bize sinyallemişti kanaatindeyim.yatırım riskini gögüslerken kararlarınızı araştırmadan almayınız.İnşallah bütün kardeşlerim 2011 deki altındaki zararını kapatır duasıyla yazımı sonlandırıyorum.saygılarımla  

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

ONS-GRAM dengesizliği

Arkadaşlar ons yükselirken gram neden yükselmiyor acaba

Merkez Bankası Başkanı ve Dolar Öngörüsü

Alıntıdır...
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dün yılın ilk Enflasyon Raporu'na yönelik düzenlenen basın toplantısında, enflasyon görünümünün hedeflerle uyumlu olması için para politikasındaki sıkı duruşun ve esnekliğin devam etmesi gerektiğini söyleyerek, "Para politikasında faiz koridoru yukarı yönlü geniş durduğu sürece politikamız sıkı demek" dedi. Başçı, "TL tekrar finansal istikrarı tehdit edecek kadar değer kazanırsa gereken tedbirleri alırız; bunu yakın bir risk olarak görmüyoruz.
Merkez Bankası Başkanı bu açıklaması ile sizce ne demek istemiş ?
 

asya..

asya iyice yükseltecek mi ne

iyi günler egeli hocam

Öncelikle Allah razı olsun yorumunuz için gayet iç açıçı  aynı dogruldu da düşünüyorum usd 1,90 lardayken farklı bi hocamızın öngürüsü vardı usd 2 tl ons 1400 ler kendilerine aksini beklyrm demiştim halen de gecerlidir ons Allahın iznyle çok gzl yükselişler yapacak erdem başçının bundan sonra usd ihale açmayacagız dedigi gün gercekten kendileri de Q3 beklyrdu hatta faiz sorunsun da beklentisi açıkça ortaya çıktı ons için büyük umutlar taşıyorum tabi ki er inişin bir de yokuşu var şuan ons yokuşu çıkıyor yarın o iner usd çıkar ama şuan ons, çünkü iki aya yakın zamandır altınzedeyim beklentimiz ilk çıkış grm bazın da 109 lar iniş 99-100 aralıkı ondan sonraki sert yükselişi Allah bilir şuan için böyle bir hedef var ve inşallah bütün altın zedelere çok iyi bir moral olur hayırlı gün ve kazançlar...

Kim derdi ki

Kim derdi ki onsun bu kadar toparlanacağını ama dolardan asıl darbeyi yiyeceğimizi. Biz ons 3 kr toparlasın diye dua ederken olayı abartıp doları da eritti. Olan bize  oluyor. Şöyle 1, 78 - 1,79 görseydi iyi olacaktı , gram olarak iyi kar ederdik , 1,75 de gezinmesi bizim için de sıkıntı , kar etmemiz için ons olarak çıkılması büyük bir dağ oluştu. 

Veri bklentinin altında ama

Veri bklentinin altında ama önceki ayın üstünde geldi.
ons 1758 i test edebilir

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

:)

veriler ne olumlu ne de olumsuz etkilemez diyorlar. Çok az kötü gelmişcool

ABD ISM İMALAT ENDEKSİ

VERİ BEKLENTİ ALTI GELDİ.TENCERE DİBİN KARA SENİNKİ BENDEN KARA PRENSİBİYLE AB NEYSE ABD DE FARKSIZ DİYELİM.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

İçeriği paylaş İçeriği paylaş