HAFTA ORTASI-EGELİ

İyi günler değerli insanlar.Euro ile başlayalım isterseniz.
Euro bölgesinde Yunanistan tam bir kanser oldu.vücuttan atılsa bir dert atılmasa diğer organlara yayılacak görünümünde.parite bir gün yükseliş gösterse diğer gün karıyla satış yemekte.Aralık ayında Ecb Avrupalı bankalara alın parayı kredi musluklarını gevşetin diye sunduğu para merkez bankası kasasında park edilmiş durumda.güven sorunu euroda hareket kabiliyetini kısıtlamakta.Euro sorunlarda kurtulmak bu yıl zor görnüyor.eurodaki kardeşlerim dikkatli olun.
Dolar ise dünyadaki rezerv para konumunu korumakta.ülkemizde ise merkez bankası döviz ihaleleriyle yükselişi şimdilik kısıtlanmakta.ancak ülkemiz dışındaki dolar lehindeki tüm gelişmeler devam ettikçe doların gücü düşürülemez durmakta.artı olarak döviz ihaleleriyle tüketilen merkez bankası dolar rezervleri, mb nin başına dert açabilir diye düşünüyorum.
Altın için denilebilecek çok şey var. Bunların en başında abd borsalarından ve  pariteden ayrışması önemli.ecb nin ab bankalarına kullanın diye açtığı para halen sisteme girmiş olmamasına rağmen altının yükselişi umut verici.
 
Genel olarak bakarsak: altın her yıl kendine başka bir yükseliş trendi için mana aramakta.yaklaşan asya yıl başı, mb bankalarının ve yatırımcının zararlarını minimize etmek için sattığı altına geri koyma çabası,abd nin ve ab nin borç sorunu altını her zaman besleyecektir.dolarda olan kardeşlerimiz için çok dikkatli bir takip öneriyorum.altının 1800-1930 seviyeleri arasında yaptığı harekete yakın bir noktada olabilir.altın zedelere dolar zedelerde eklenmesin aman diyorum.tabii her zamanki gibi karar sizin.
 
Bunlar olayın parasal kısmı.Hayatsal boyutuna geçtiğimizde ise ana sayfada yorum yapan Mclucky,knoppix,misafir 1907, Acizane,trader gibi değerli kardeşlerimize gönülden teşekkürü bir borç bilirim.bu insanlar çok zor zamanlarda dahi yorumlarını bizlerden eksik etmediler.Sadece gördüklerini ve okuduklarını bizlerle paylaşıyorlar.Kararı her zaman bizlere bırakıyorlar.bende naçizane yazılarımda  bildiklerimi, okuduklarımı ve bunların sonuçları sizlerle paylaşıp, kararınızı vermeden önce okuyun araştırın ve yatırımınızı buna göre yapın diye sizlerden ricada bulunuyorum.paranızı zor kazanıyorsunuz ama dikkatli harcar ve yatırım yaparsanız mutlu olursunuz.unutmayın para kaybedilir veya kazanılır ama bizler gerek gerçek gerekse sanal ortamdaki dostluklarımızı ve paylaşımlarımızı kaybetmeyelim.saygılarımla
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Orta vade dolar!!!

Saygıdeğer fireman,
Grafik için tesekkurler. Bu grafik beni çok ürkütüyor her görüste... Cok temkinli olmak gerek. Sizce altın da ons bazında paralel sekilde mi düsecek yoksa farklı zamanlar damı?
Siz tl de bekliyordunuz en son hatırladıgım kadarıyla uygun görünce altına mı dolara mı geciş yapmayı düsünüyorsunuz.?
Tesekkurler.

orta vade dolar

Günler önce paylaştığım yorum bakalım 1,82 desteği çalışacakmı?
 

sayın egeli

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Tamamen tl de beklemedeyim.

estagfrullah kardeşim

ben paragrafta tam olarak anlatamamış olabilirim.yazım kurallarında biraz zayıfım galiba.sizler sağolun.sorduğun soru  içinde teşekkür ederim.doğru yanlış herşeyi birbirimize soralım hiç çekinmeden.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Egele üstadım özür dilerim

Üstat kusura bakma sizin yazınızı görünce soru sormak ihtiyacı hissettim Halbuki yorumlara bakmış olsaydım karakedinin sorduğunu görürdüm teşekkür ederim sorumun cevabını aldım. sizler oldukça inanın bizlerin sırtı yere gelmez. Bu kadar işinizin arasında bizleride bilgisiz bırakmıyorsununuz  teşekkür ederim.

değerli karakedi-meto

söylediğim seviyeler geçen sene altında oluştu ve birçok kardeşim106 veüstünde altın aldı bu seviyelerden. o nedenle geçen sene 1800-1920 li seviyelerdeki altın alanlar gibi dolarıda yüksekten almayasanız diye uyarmak istedim.1,90-2,0 aralığı tehlikeli çünkü yükselişi reel değil gibi geliyor bana kardeşlerim.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

günaydin arkaslar,

gerci otada henüz böyle bir sinyal vermis olan yok ama,altin/usd kademeli abitrj icin uygun bir ortam var midir sizce?

egeli üstada

 Sayın üstadım mükemmel bir açıklama olmuş eline kalemine sağlık.
Yazdığın yazının can alıcı paragrafında belirttiğin
"dolarda olan kardeşlerimiz için çok dikkatli bir takip öneriyorum.altının 1800-1930 seviyeleri arasında yaptığı harekete yakın bir noktada olabilir.altın zedelere dolar zedelerde eklenmesin aman diyorum.tabii her zamanki gibi karar sizin."
Son cümleyi az daha açabilirmisin yukarıdaki seviyelerde dolardan çıkmamamız yönünde bir bilgi gibi algılamamız gerekiyor. Teşekkür ederim.

Sayın Egeli

"Genel olarak bakarsak: altın her yıl kendine başka bir yükseliş trendi için mana aramakta.yaklaşan asya yıl başı, mb bankalarının ve yatırımcının zararlarını minimize etmek için sattığı altına geri koyma çabası,abd nin ve ab nin borç sorunu altını her zaman besleyecektir.dolarda olan kardeşlerimiz için çok dikkatli bir takip öneriyorum.altının 1800-1930 seviyeleri arasında yaptığı harekete yakın bir noktada olabilir.altın zedelere dolar zedelerde eklenmesin aman diyorum.tabii her zamanki gibi karar sizin."
 Sayın Egeli açarmısınız biraz 1800-1930  altında bu hedef öngörüsü ne zaman ??
 

...

yüreğine sağlık...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş