HAFTA SONU---EGELİ

Hayırlı hafta sonları değerli kardeşlerim.Cuma günü gelen abd büyüme oranı revizesini yaklaşık 3 hafta önce olabilme ihtimali yüksek olarak paylaşmıştık.Cuma günü veri geldi ve yaklaşık 20 dolarlık bir ons yükselişiyle veriyi takip eden kardeşlerimiz kar ı cebe aldı.abd ekonomisinde her defasında belirttiğimiz üzere kırılgan yapı zayıf gelen verilerle kendini belli ederken avrupada ateş yükselmekte.ispanyadaki işsizlerin gösterileri,Hollanda daki kriz sinyalleri bayağı sıkıntı yarattı.italyada ise ekonomik daralmanın artacağı artık aşiyane.yani avrupada kemer sıkmalar ve işten çıkarmalar artacak görüntüsü hakim. 2012 yılında avrupa da büyüme oranlarının  yukarı revizesi zor .peki bu şartlarda abd ekonomisi ve asya ekonomisi ne kadar büyüyecek.kendi başlarına alacakları parasal gevşeme hareketleri ekonomilerini ne kadar güçlendirecek.bu soruları çoklukla göreceğiz.aynı gemide giden yolcular gibiler.ama nedense abd kendini ayrı tutuyor.ab batsada bana bir şey olamazı oynuyor.oynasın bakalım seçimler yakında cumhuriyetçiler düşük gelen abd verileriyle birlikte mest olmuş bekliyorlar.
Sonuç olarak bizim gündemimizde ab nin yeni krize sürüklenişi var.bugün ispanyadaki gösterileri görünce yunanistanın temerrüd öncesi durumu gözümün önüne geldi.ama ab ve abd unutmamalı ki ispanya ve İtalya batarsa Yunanistan kadar ucuz kurtulamazlar.bu iki ülkeden birinin iflası bernankenin sakallarını ağırtır  merkelin saçlarını döker.onlar yaşlanırken bizde aynı Cuma günü gibi kazancı cebe alırız.saygılarımla.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş