HAFTAYA BAŞLARKEN---EGELİ

İyi hafta sonları değerli kardeşler.geçen hafta abd fırtınası vardı.aylardır yazdığımız istihdam piyasasındaki sorun patladı.part time işsizleri hesaplayarak düşürdükleri işsizlik rakamları gerçek yüzünü gösterdi..gerçek işizlik rakamı 8.2 de değil daha yukarıda bir rakam  buna ben eminim oda yarın birgün çıkacak emin olun.
 
Geçen haftadan sonra bu hafta  önemli ama şimdilik çok çok önemli değil.neden şimdilik çok çok önemli değil çünkü 17 haziran Yunanistan seçimleri her şeye şekil verecek.kötü bir seçim sonucu bu piyasada fed e ve ecb ye istemediklerini yaptırır.
 
Çarşamba günü  euro bölgesinde ecb faiz oranı belirleyecek.ben bu ay ecb den Yunanistan seçimleri öncesinde faizde bir değişiklik yapacağına inanmayanlardanım. Arkasından önemli Perşembe bernankenin tanıklığı gelecek.bu işsizlik rakamıyla q3 yapacağım demeyecektir.o da 21 haziran twistin son gününü bekleyecek tabi 17 haziran Yunanistan seçimlerine bakacak.sadece bu hafta şöyle diyecek; istihdam piyasasında sorunlar var,abd ekonomisini aşağı yönlü riskler tehdit etmekte ve gerekirse ekonomiye müdahale ederiz ağzını kullanacak.
 
Unutmayalım şimdi piyasa q3 beklentisini satın alıyor.aksi bir sinyal merdivenle çıkanı asansörle indirir.onun için siz akıllı olun garanti görmediğiniz yatırıma yönelmeyin.dikkatli olun q3 ü satın alan yatırımcı doları satmadı.%4 kazanan artan altının karşısında %4 değer kaybeden dolar yok.sebeblerini iyi tespit etmeden pozisyon almak hata olur.karar her zamanki gibi siz güzel insanlarındır.ben penceremden böyle gördüm.sizde bakın bakalım nasıl görünecek.saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş