HERKESE MERHABA

Merhaba değerli arkadaşlarım,
Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar fırsat bulunca birkaç cümle yazmak istedim.
Siteyi son dönemde pek takip edemedim dolayısıyla bazı cümleler tekrar niteliğinde olabilir;
Altının düşmesinin temel nedeni hepimizin malumu FED'den QE ye yönelik olumsuz sinyaller gelmesi daha doğrusu beklenilen ölçüde olumlu manada sinyal gelmemesi.Bu durum QE kesinlikle olmayacak anlamına gelmemektedir.Son dönemde gelen istihdamla alakalı kötü veriler bence FED'i bir yandan sıkıştırıken diğer yandanda enflasyon hedefi uzak tutmaktadır.Diğer taraftan büyük talep edici Çin'deki büyüme hızı düşüşü ve beklentisi emtialarda gerilemeye yol açmıştır.
1680'in altına inmesi benim açımdan açıkcası süpriz oldu.Daha ne kadar düşebilir derseniz benim beklentim 1600 lere tekrar bir satış dalgası ile gelebilir derim fakat kademeli alım için uygun bir dönem olduğunu düşünüyorum.TL değeri açısındanda kısa vadede 95 TL beklemekteyim dolardaki yükselişle birlikte.
Sonuç olarak 2014 yılı dahil altına yatırım yapılabilir kanaatimce.Ne zaman FED faizleri artırır o zaman belli bir süre altın yatırımları olarak soluklanmak gerekir diye düşünüyorum.
 
Herkese saygı ve sevgiler
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş