likidite ve önemi

Arkadaşlar merhaba,
Şu dönemler inanılmaz hareketli ve aşağı yukarı yönüşü tahmin etmenin en zor olduğu dönemler.
Şu anda ekonomi için bence en önemli kelime likidite.Sendikasyon ve sukuk kredilerinde artık maliyetler libor + %6-7 en güçlü Türk bankaları bile bunu çok fazla aşağıya çekemiyorlar sebebi nedir?tabiki likidite sıkışıklığı.
Likidite sıkışıklığını gidermeye yönelik haberler= altını yukarı götürür
Likidite sıkışıklığını gidermeye yönelik olmayan haberler =altını aşağıya çeker
AMB 'nin çok ucuz maliyetle oldukça yüksek kaynak sağlayacağı haberi netleşti ve biz buna paralel altının yukarı çıkacağını hatta beklentimizi 100 TL ifade ettik.100 TL olur olmaz belki daha yukarı veya aşağı ama haberleri takip etmek şu anda çok çok daha önemli.Haberlere bu gözle bakmamızın bize yön ile ilgili oldukça ışık tutacağını düşünüyorum
Saygı ve sevgilerimle

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

merhaba

aslında normalde mantıklı düşünecek olursak, yani piyasada az bulunan birşey daha pahalı olmazmı? bu da demek oluyor ki : piyasada var ise altının düşük, yok ise altının yüksek olması gerekmiyormu???
siz : Likidite sıkışıklığını gidermeye yönelik haberler= altını yukarı götürür
        Likidite sıkışıklığını gidermeye yönelik olmayan haberler =altını aşağıya çeker
demişsiniz de biraz kafam karıştı açıkçası. saygılarımla...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş