MUHASEBE ZAMANI

GÜNAYDIN DEĞERLİ KARDEŞLERİM.ALTINLA GEÇEN HAYATIMIZDA BİR GÜN DAHA BAŞLIYOR.2012 YILININ KAPANIŞINA YAKLAŞTIĞIMIZ ŞU GÜNLERDE HEPİMİZ GEÇTİĞİMİZ YILIN VE GELECEK YILIN MUHASEBESİNİ YAPMAYA BAŞLADIK.BİR ÇOĞUMUZ İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SENE, ALTINDA KAYIPLARIN OLDUĞU ÜZÜLDÜĞÜMÜZ BİR YIL OLDU.ÖNÜMÜZDEKİ YIL ACABA NE OLACAK.ARTIK EURO İÇİN İŞLER GERÇEKTEN ÇIKILMAZ HALDE ECB VE MB LER FİNANSMANI HİÇBİR YERDEN SAĞLAYAMADIKLARI BİR NOKTA.PARA BASMAKTA KİMSENİN İŞİNE GELMİYOR.AMA BİRİSİ BASMAYA BAŞLARSADA DOMİNO YIKILACAK GİBİ DURUYOR.EN ZAYIF KALE ŞUANDA İRLANDA GİBİ DURUYOR.2012 YILINDA BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE GİRECEK ALMANYA,ABD VE FRANSADA BAŞBAKANLAR TEKRAR SEÇİLMEK İÇİN PİYASAYI DESTEKLEYECİ PARASAL GEVŞEMELERE GİDEREK OY AVCILIĞI YAPARLARMI??BUNUDA GÖRECEĞİZ.ANCAK PARA BASILSADA BASILMASADA EURO DOLAR DENGESİNDE AŞAĞI YÖNLÜ HAREKET DEVAM GÖRÜNÜYOR.ALTIN İÇİN İSE HAREKET 2012 İLK ÇEYREĞİNDE BELLİ OLACAK.NİSAN AYINA KADAR OLAN PERİYODTA YUKARI VEYA AŞAĞI  HAREKETLEMELER YIL BOYUNCA GİDECEĞİ NOKTA HAKKINDA BİZE BİLGİ VERECEK.AKŞAM ÖZELDEN YAZIŞTIĞIMIZ BİR KARDEŞİMİZ GERÇEKTEN BİR ÇOĞUMUZ GİBİ ALTINDA ZARARDA BEKLEMEKTE VE BU ÜZÜCÜ BİR DURUM.ONUN İÇİN BÜTÜN PARASIYLA ALTINA GİRMİŞ ZARARDA OLAN ARKADAŞLARIN ÖNLERİNDE DAHA AVANTAJLI BİR TİCARET YAPABİLECEKLERİ İMKAN YOK İSE(CAZİP FİYATLI FİYATLI BİR EV ALABİLME YADA ARAZİ VB…) İLK ÇEYREKTEKİ HAREKET KARARLARINI VERMEKTE ETKEN OLACAKTIR.ALTINDAKİ BU DÜŞÜŞ BİZLERE ŞUNLARI ÖĞRETMİŞTİR.ASLA ELİNİZDEKİ TÜM MEBLAĞLA İLE BİR  METAYA YATIRIM YAPMAMAYI,YATIRIM YAPACAĞIMIZ MALI TANIMIYORSAK İYİCE ARAŞTIRMAYI VE YA PROFESYONEL YARDIM ALMAYI VE ASLA KREDİ ÇEKEREK VE YA GAYRİMENKUL SATARAK ALTINA GİRİLMEMESİ GEREKTİĞİ.BİZ BU HATALARIN BİRÇOĞUNU YAPTIK VE ŞİMDİ ZARARDAYIZ.ÖZELLİKLE ALTIN İÇİN KONUŞURSAK BÖYLE BİR YIL ZOR YAŞANMIŞTIR AMA BU METANINDA GEÇTİĞİMİZ YILLARIN GRAFİKLERİNDE DE GÖRÜLECEĞİ ÜZERE UZUN SÜRE KAYBETTİRDİĞİDE ZORDUR.KARAR SİZİNDİR.ALLAH A EMANET OLUN.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Sn egeli

Sn egeli değerlendirmeniz için teşekkürler. O dediğiniz hatadan ben de yaptım ama okuduğum bir yorumda bir arkadaşımız altın için, yukarda gördüğü bir fiyata eninde sonundayine gelir dert etmeyin demişti bu nedenle çokta dert etmiyorum. Allah kazancımızı helal ve bereketli eylesin. Bu arada ben Ege' liyim:)

İçeriği paylaş İçeriği paylaş