NE YAPMALI?

 DOSTLAR MERHABA; Benzer çok soru ve imdat çığlığı geldiği için yazma gerekliliği hissettim.Esasen yaptığımız analizlerden bir değişikli olmadı yeni birşey olmadığı içinde sürekli yazmıyorum özelden de fırsat oldukça cevaplıyorum..   1840 doları kıramayan ons düşüş trendine geçti bu  grafiklerde olduğu üzere gayet normal bir durum size yine halk dilinde olması açısından şöyle bir örnek vereyim elinizde tenis tenis topu var zıplasın en yükseğe çıksın istiyorsunuz ne yapmalı? 
  Tabi ki sertçe yere vurmalısınız en aşağıdan en yukarı giderken izledeki eğriler ve yine  yukarıdan aşağıya izlediği yol eğri grafiklleri böyle yorumlayın çok istisnai bi durum olmazsa grafikler yaklaşık doğru sonuçlar çıkarırı tabiki standart sapmalar olur ama kafanız karışmasın diye o konulara girmeyeceğim...
   ÖZETLE;105-103-101...nereden alırsan al zararda değilsin sadece bekleme süren değişir yani elinde olanlar beklesin bundan sonraki alım içinse 100 civarı uygun ama eğer 100 liranın altına düşerse biraz daha düşüş olabilir 100 ün altı her ne olursa olsun büyük alım fırsatıdır.
 Bazı sosyetik yorumculara itibar etmeyin onlar köşelerinde şu şekilde yazıyor aa borsa yeşil borsa yükselecek altın kırmızı yükseliş bitti düşüş başladı v.b eski yazılarımı okuyun anlayacaksınız ben diğer yorumcular gibi 3 ay falan değil çok daha erken 1900 lere dayanılacağını öngörüyorum değilki 2-3 yıl...Sevgiler,saygılar...
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

yükselecek

ben altını on yıldır takip eden birisiyim. benim şahsi görüşümdür. fed toplantı öncesi altın yükselecek. toplantıdan çıkan sonuç altınına yön verecektir. herkese hayırlı kazançlar. açıkçası pazartesi ve salı biraz yükselebilir. çarşambadan sonra düşebilir. en iyisini altın yorumcusu bilir.

TELAŞ

bu siteyi epey bi süredir takip ediyorum arkadaşlar, ama gördüğüm kadarıyla herkeste bi telaş almış başını gidiyor,neden aldığınız altını saniye saniye ne olduğunu takip ediyorsunuz,altın uzun vadeli bir yatırım aracıdır ve aldığın fiyattan hemen kar edeceksin diye bi kaide yok ki,yılsonu hedefimiz 2000 dolar kendinizi buna göre ayarlayın,arada düşüşler olması doğal ki olmalı zaten düşmezse dış yatırımcı neden altına yönelsin,bende altından bu zamana kadar epey bi kar ettim düşüşlerde telaş etmeden beklemedeyim,altın yatırımcısına hep kazandırmıştır bunu unutmayın.

günaydın

fed toplantısı öncesi altın normal şartlarda hep düştü kar elde etmek isteyen büyük yatırımcılar nedeniyle.bu seferde gördüğünüz gibi yine düştü.ancak fed toplantısı öncesi bir umut olarak yükseliş oldu.pazartesi yatay bir seyir veya gelecek haber
lere göre yine destek seviyelerine bakarak hafif aşağı bir seyir olabilir ancak 1750 desteği artık sert bir destek olup olimpus arkadaşın grafiklerinede bakıldığında yukarı doğru bir hareket başlamış gibi görünüyor.sonuç olarak kimse tam olarak ön görüde bulunamıyor.eskiden altın alırdık azda olsa hep yükselirdi ama artık tam bir borsa gibi aşağı yukarı çalışıyor.

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yakın zamanda ons 1950 -2000 olurmu

FED toplantısı sonrasında altın ons u yükselirmi yoksa düşermi hangi ihtimal daha fazla .Yardımcı olacak arkadaslara simdiden teşekkür ederim.

ALTIN YORUMCUSUNU BİR KEZ DAHA OKUYUN !!!!

ALTIN ADAMI BİR KEZ DAHA OKUYUN ÖYLE KARAR VERİN

1790 direnç mi oldu ne?

3-4 gündür baş aşağı düşüş son bir kaç saattir çok hafif yükselişe bıraktı ve 1790 civarında geziyor, burdan mı yükselmesi güçlü olur denildiği gibi 1750ye değip yükselmesi mi? Düşmemesi yüksekten alan arkadaşların tansiyonunu daha fazla yükseltmemesi için iyi bişey ama belki 1750 ye değmesi orta vadede daha kazançlı da olabilir.

Ağırlığı 77 tl den alınmış birikimim var 110 tl de bozdurmadığım için benim bile asaplarım bozuldu ki yüksekten alıp stres yaşayan arkadaşları anlayabiliyorum. Çok fazla stres yapan işine konsatre olamayan arkadaşlar var, lütfen sakin olun, bir şey kaybetmediniz bakın üstadlar uzun vade için aynı şeyi söylüyorlar. 200 Tl den cumhuriyet altını aldığım günleri dün gibi hatırlarım, altın bir süre sonra yüzümüzü güldürmeye başlayacaktır.

Herkese iyi akşamlar ve iyi hafta sonları diliyorum.

Teşşekürler İnsider

Beklemekten başka çaremiz yok anlaşılan bekleyelim ve görelim Hayırlısı olsun.

ben baştan kaybettim

107,100 tl den aldım zara büyük aca neyapsam ki yıl sonu 2000 filan deniliyor ne derece doğrudur birileri yardım etsin veya sakinleştirici bişiler yazsın arkadaşlar herkese selamlar.

sayın insider ve altın yorumcusuna

ben iki yorumcumuzu çok sıkı takip ediyorum bizlere vakit ayırdıkları için tşk ederim. Arkadaşlar şuan bende zarardayım ama sabırla bekliyorum yakın zamanda bizim de yüzümüzün gülmesinin sırası gelecek:) herkese bol kazançlar

sayın insider ve altın yorumcusuna

ben iki yorumcumuzu çok sıkı takip ediyorum bizlere vakit ayırdıkları için tşk ederim. Arkadaşlar şuan bende zarardayım ama sabırla bekliyorum yakın zamanda bizim yüzümüzün gülmesinin sırası gelecek:) herkese bol kazançlar

İçeriği paylaş İçeriği paylaş