OECD,DÜNYA BANKASI,G 8 , TEŞVİKLER VS.

Merhaba sevgili,değerli arkadaşlarım,
Son günlerde okuduğumuz, dinlediğimiz bazı haberleri kısaca hatırlarsak;
*G 8 zirvesinde liderlerin uzlaştığı konular işsizlik ve büyüme.
*OECD raporu başta Avrupa olmak üzere tüm Dünya'yı uyarıyor ve büyümeye dikkat çekiyor.
*Çin'de imalat sanayi satın alma yöneticileri endeksi yine beklentileri karşılayamadı dı ve ekonomide ince ayarlar yapılacağı, haziran ayında teşvik paketleri açıklanacağı ifade ediliyor.
*Dünya'nın 6.büyük ekonomisi Brezilya büyüme önceliğimiz %4,5 olmaz ama en azından bir önceki yılı yakalayalım yeni teşvikleri açıklıyor.
*Almanya'da daha yeni iş dünyası güveni beklentilerden fazla düştü
*ABD'nin durumu zaten ortada...
Bu sorunlar aslında bize çift taraflı bir gerçeği ortaya koymaktadır kanımca.Bu haberler ağırlıkta  kısa vadede altını düşürücü fakat orta ve uzun vadede yükselticidir.Çünkü bu sorunların çözülmesi en azından günün kurtarılması için paranın bollaşması gerekmektedir.FED'in, AMB'nin ve MB'lerin bol bol likidite sağlamalarını gerektirmektedir.Büyüme ve işsizlik öncelikse liderler toplantıda önceliğimiz ilk etapta enflasyon demiyorsa yapılacak hareketlerde üç aşağı beş yukarı ortadadır.
Bugüne baktığımızda daha önceki görüşümün paralelinde altının 90 TL altına inmesini pek ihtimal veremiyorum.Ons azalışını zaten usd yükselişi ikame edecek dolayısıyla TL bazında değer kaybı olmayacağını yinelemek istiyorum.Bundan sonraki dönemde ise trendin altın açısından yukarı yönlü olduğunu ve ilk fırsatta 1620 leri zorlayacağını düşünüyorum.
Çok hareketli günler bizi bekliyor
 
Herkese saygı ve sevgilerimle,
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş