ÖNCE KENDİMİZE SONRA PİYASAYA BAKIŞ

Hayırlı günler kardeşlerim.33 hafta 3 gündür bu güzel siteye üyeyim.sizinle paylaşımlar yapmaktanda gerçekten çok mutluyum.hayatımızda ailemizden daha çok zaman ayırdığımız altın,dolar,euro,gümüş bizi bazen sevindirdi bazen üzdü.bu metalara yatırım yapmadan önce bernanke kimdir,dragh ni ne iş yapar,munzam nedir ve düşüp çıktığında ne gibi etki yapar.birçok ekonomik veriyi tanıdık.bir felsefem vardır hayatta kazanılmış hiçbir bilgi boşa gitmez.biz elimizdeki üç kuruşla bir metaya yatırım yaptık belkide para kaybettik ama bu yukarıda belirttiğim birçok terimin anlamını ve etkisini öğrendik tecrübe kazandık. en büyük zenginlik bilgidir prensibini benimsiyorsak kazancımızın ne kadar yüksek olduğunu hesaplayabiliriz. bazı iktisatçıların ve yatırımcıların kursa giderek etkisini ve kendisini tanıdığı bu terimleri birçoğumuz yaşayarak ve somut olarak test ederek öğrendik.birde bu güzel sitedeki aile olduk Allahım devamını nasip etsin.bütün bunları niye anlatıyorsun diyen kardeşlerim için şöyle diyeyim.biz öncelikle hayatta kazanmak istiyorsak kendimizi yetiştirmeliyiz.bir yandan maddi boyutu düşünürken manevi boyuttada kendimizi hazırlamalıyız.yukarıdaki bilgileri kullanıp kar elde ederken yaşadığımız toplumda birbirimize destek olmalıyız.aynı bu sitede olduğu gibi birçok şeyi karşılıksız yapmalı,beraber üzülmeli,beraber sevinmeli birlik olmalıyız.inanınki gerisi kolaydır.
 
Biz bu sitede olumlu olumsuz haberleri paylaşırken aslında birbirimizin arkasını kollamakta tehlikeleri minimuma indirmekteyiz.siz siz olun kaybettiğiniz bir meta için kendinizi ve hayatınızı helak etmeyiniz çünkü giden hiçbirşey geri gelmiyor aynen o güzel ömrünüz gibi.
 
Yarın bernanke konuşacak, fed faizler ne yapacak, ab yeniden krizemi gidiyor (malum Hollanda da hükümet iflası,zor durumdaki ülkelerin artan tahvil faizleri gibi,) sorular çok değilmi. yarın bernanke q3 demeyecek diyenler çok çünkü abd ekonomisi iyi yolda gösteriliyor,fed faizleri değiştirmeyecek 2014 e kadar aynı dediler,eee ab deki bu borçlu ülkeler batabilirmi valla öyle bir risk var ama niye euro/dolar paritesi 1,30 dan destekle yükseliyor yoksa IMF destekli LTRO benzeri bir destek planımı hazırlanıyor, (çünkü adı geçen ülkeler batmaya  niyetlenirse Yunanistan kadar ucuz kurtulamaz) acaba bernanke ab ülkelerin zor durumda kalmasında ılımlı büyüyen abd ekonomisine göremi yoksa batmakta olan ab ülkelerine mi göre politikalarını belirleyecek,yaklaşan yaz aylarında artan döviz girişi bizim dolar kurunu aşağı çekecekmi gibi sorular insanın aklından çıkmıyor.sonuçta bunları zaman gösterecek ve bizde takip edip kazanacağız ama yukarıda değindiğim hususlara dikkat ederek.saygılarımla
 
 
 
 
 
 
  

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

egeli kardeşim yine

egeli kardeşim yine döktürmüşsün.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş