ÖNEMLİ TARİH, OLAYLAR VE KISACA BEKLENTİLERİM

Merhaba arkadaşlar,
Birkaç gün içinde Kitco'da bu yıl içinde yapılacak Dünya genelindeki seçimleri toparlayan bir makale yayınlandı.Bende önemli olduğunu düşünerek,özetleyip sizlerle paylaşmak istedim.
1- 2012/4 Yunanistan seçimleri
2- 2012/3 Rusya seçimleri
3- 2012/4-5 Fransa seçimleri
4- 2012/7 Meksika seçimleri
5- 2012/10 Venezuela seçimleri
6- 2012/10 Çin seçimleri
7- En önemli tarih bu yıl için 6 Kasım 2012 ABD seçimleri
Burada Yunanistan için 14.5 milyon euro luk ödemenin önemi vurgulanmış ve şuan yapılmakta olan anlaşmanın seçilmemiş bir hükümet ve Brüksel arasında yapıldığı, Atina'daki olayların Yunanistan'ın AB birliğinden çıkmayı düşünebilecek bir hükümeti başa getirebileceği belirtilmiş.( Beklentilerim başlıklı yazımda detaylarını belirttiğim 20 mart ödeme tarihinin çok önemli olduğunu tekrar vurgulamak isterim)
ABD seçimleri için ise bütün arkadaşlarımızın belirttiği hususları tekrarlamaya gerek yok diye düşünüyorum.
2012 yılının çok zor bir yıl olacağı Çin'deki büyüme azalışı,Avrupa'nın büyüyememesi,ticaretin en önemli göstergelerinden Baltık Dry Endeksinin tarihin en düşük seviyelerinden birinde bulunması,siyasi karışıklıklar ile çok rahat teyit edilebilmektedir.
Yazımın son kısmında ise altın ile ilgili tahminlerime yer ayırmak istedim;
Bir önceki yazımda belirtttiğim  gibi mart ayının sonuna kadar altındaki bu ileri geliş gidişleri göreceğimizi düşünüyorum.Altında açıkcası 1 aylık süre zarfında pek bir kazanç beklemiyorum.Mart ayının sonunda ise yeni bir ivme ile onsun 1800 bantına geleceğini ve acizane arkadaşımızın belirttiği tarihlerde de yeni bir atılım yapacağını bekliyorum.Altın bence çok büyük bir baskı altında 1700 altının görülmesi hele hele tekrar 1680 altını görmesini pek olası görmüyorum.Bundan sonraki süre zarfında ufak inişler olmakla birlikte altındaki trend yukarı yönlü olacaktır.
2012 yılı 3. veya 4.çeyrek en geç 2013 başı ki ben sarkacağını  düşünmüyorum yeni zirve denemesini konuşuyor olacağız.
Herkese sevgi ve saygılar,
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş