PARİTEDE NEREYE KADAR---EGELİ

Hayırlı günler değerli kardeşlerim.başlıktanda anlaşılacağı gibi bugün pariteden başlayalım istedim.parite 1,22 lere kadar geldi ve kimsenin istemediği 1,20 lere doğru hareket halinde.özellikle bizim ülkemiz gibi ihracatta euro üzerinden işlem yapan ülkeler için sıkıntılı bir durum.değer kaybeden euro ile birlikte güçlenen ve borçlarının miktarı artan abd için sıkıntılı bir durum.dağılma noktasına doğru giden ab için sıkıntılı bir durum.
 
Evet kardeşlerim geldiğimiz nokta itibariyle çok yakında eğer 1,20 ve altı bir pariteyle karşılaşacak olursak euro bölgesinde dağılma yavaş yavaş başlayacaktır.bir önceki yazımda ağustos güzeldir demekle bir kapı açmıştım.ağustos ayı abd ve ab için çok zor geçecek ve belkide müdahale ayı olarak göreceğiz bu ayı.
 
Biz bu dönemlerde riskten uzak kalmayı tercih etmeliyiz.yılbaşından beri üzerinde durduğumuz ve ara ara söylediğimiz tl yi portföyümüzde en ön planda tutmalıyız.tl düşük enflasyonda değerlidir.sıkı para politikası uygulayan hükümetimiz tl yi güçlü tutmakta kararlı.esen rüzgarın karşısında duvar örmektense yel değirmeni kurmak gerekir sözünden hareketle bırakın paranız tl deykende kazansın.riskli varlıklardan yani dolar,altın,euroya yatırımda bir süre seyirci kalmak ve doğru zamanı beklemek en doğru hareket olabilir.ama her zaman dediğim gibi yatırım kararı sizlerindir.okuyun,araştın,dinleyin ve sentezleyin.
 
Paritede 1,20 ve altına düşüş gerçekleşirse mutlaka bir müdahale geleceğinide bekleyin.1,90 seviyeleri oyunun bittiği yerdir unutmayın.çünkü bu noktada dolar müdahalesiz ortamda gerçekten değer kazanabilir. Altın bu parite şartlarında sıkıntılar yaşacaktır. artan petrol fiyatlarıyla yükselen kur farkları enflasyonist baskıya neden olabilir tabiî ki buda önce ülke bazında sonrada dünya bazında müdahalelerin gelmesine zemin hazırlayacaktır.gördüğünüz üzere belirsizlik hakim.dikkat gerekli.
 
 
 
 Sağlık mutluluk ve sevgiyle kalınız.
 
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş