PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİ OLUR---EGELİ

Günaydın kardeşlerim.bugün Avrupa gözünü  ispanya maliye bakanının sözleriyle açtı.ispanya maliye bakanı ispanyanın acil yardıma ihtiyacı olduğunu ve yüksek faizlerle borçlanmanın getireceği maliyetin artık çok büyük sorun olduğunu belirtmekte.buda q3 kokusuyla hareket eden altının yukarı gidişine mani olmakta.parite için sıkıntı yaratmakta ve doları kuvvetli tutmakta.dün Yunanistan bugün ispanya bakalım yarın kim. Ecb için çok önemli bir Çarşamba var.yarın ecb ya ab nin durumunu görmezden gelecek şekilde gözlerini kapatıp faiz indirimini yapmayacak veya faiz indirimine giderek piyasaya likitide sağlayacak ve bir nefes verecek.artık her verilen karar piyasa tarafından sert tepkiyle karşılanacak.ama büyük ihtimalle daha öncede belirttiğim gibi yunan seçimleri beklenecek hamle için.
 
Abd tarafında özellikle istihdam piyasasındaki sıkıntının çözümü adına hamlenin sinyali bu Perşembe bernankenin ağzından kaçabilir ancak büyük ihtimalle o da Yunanistan seçimleri ve g-20 toplantısı sonuçlarına göre hamlesini belirleyecektir.ancak bernanke için perşembe zor geçecek.konuşmasından önce gelecek istihdam verilerindeki bir kötü veri çok sıkıntılı saatler yaşamasını sağlayabilir.  
 
Çarşamba günü ve Perşembe günü niçin önemli diye aklında soru işareti kalan kardeşlerime yaptığım açıklama aydınlatıcı olmuştur umarım.tekrar söylemekte fayda görüyorum.bir kişi altına,dolara,euroya yatırım yapmış olabilir ve onun yükselmesini temennide edebilir fakat kimseyi kendi yatırımı doğrultusunda yönlendirme yapmamalıdır.bilgisizce yapılan yönlendirmenin sonucu zarardır.biz burada objektif olarak değerlendirme yapıp ortaya bir tablo sunmaktayız.ne neyi etkiler ve sonuçları ne oluru tartışmaktayız.buradaki hiç kimse üstad değildir.sadece bilgi düzeyi çok araştırıp incelediği için sizden farklı olabilir. siz araştırma yapmadan gönülden bağlı olduğunuz üstad diye sınıflandırdığınız kişiye güvenerek paranızı yönlendirirseniz kazanmak ve kaybetmek arasında çok tehlikeli bir kumara girmişsiniz demektir.para kolay kazanılmıyor.lütfen kendi araştırmalarınızla yatırım yapınız.21 eylül 2011 de bazı insanlara inanılarak yapılan yatırımların sonuçları üzücü oldu.21 haziran 2012 de bu şeklide hatırlanmasın.saygılarımla

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş