QE3 PARASAL GENİŞLEME TAHVİL ALIMLARI

ŞİMDİ ARKADAŞLAR AB'DE OLUŞAN GEÇİCİ İYİMSER TABLO YALANLAR ÜZERİNE KURULAN VE YAPAY BİR İYİLEŞTİRME SÜRECİNDEN GEÇTİK SADECE ZAMAN KAZANMAYA ÇALIŞTILAR SAYILIR.BİRAZ GEÇMİŞE GİDERSEK KRİZİN BAŞLANGICINDA NELER KİME NE OLMUŞTU =ABD YE ABD'NIN MUHTEŞEM BORCU  BÜYÜK SİNYALLER VERMİŞTİ ABD' EMEKLİ MAAŞLARI ÖDENMEME GİBİ HABERLER ÇIKTI DAHA SONRA NE OLDU BORÇLANMA TAVANININ KİTLENDİĞİ GÖRÜLDÜ OBAMA TAVANI YÜKSELTMEZSEK ÇOK BÜYÜK SORUNLARI YAŞAMAK ZORUNDA OLDUĞUNU ANLADI VE AB MERKEZ BANKASINA PARA BASMA İŞLEMLERİNE BAŞLAMASINI YANI Q2 Yİ DEVREYE SOKMASINI İSTEDİ ONAYLANDI TAVAN YÜKSELDİ PARA BASILDI ALTIN 1,923 GÖRDÜ TABİİKİ BU PARA BASMALARINI 2000-2001 KRIZİNDEN BUYANA DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM
2000-2001 DEN BUYANA ALTINI İSTERSENİZ TAKİB ALTINA ALIN.FED O YILLARDAN BU YANA MUHTEŞEM BİR BORÇ PRAMİDİ İNŞA ETTİ BANKALARI GERÇEK OLMAYAN BİR PARA İLE BESLEDİ VE HALA DEVAM EDİYOR ASLINDA TWİST OPERASYONU YERİNE Q3 E GİDİLECEKTİ FAKAT FED BAŞKANI SAKIN PARA BASMA DİYE TEHDİTLER ALDI TWİST YAPMAK ZORUNDA KALDI ODA HİÇBİR İŞE YARAMADI BU HAYALİ PİYASANIN SONU ÇOOK KÖTÜ ARKADAŞLAR ASLINDA KRİZİN GERÇEK OLANI ABD DİR FAKAT ABD GÖZLERİ AB YÖNELTMEK İÇİN OYUNLAR OYNADI DOLARI YÜKSEK TUTMAK İÇİ KENDİNE AİT OLAN MODSY,S&P,FITCH.GİBİ KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARINI AB NİN ÜZERİNE SALDI VE GÖZLERİ AB ÇEVİRDİ
YİNE SÖYLÜYORUM ASIL KRİZ ABD'DE WALSTRET AYAKLANMALARININ SEBEBLERİ İNSANLAR BİTTİ BANKALAR İNSANLARIN CEBİNİ SÖMÜRDÜ YOKSULLAŞTIRDI.VE BUDAHADA BÜYÜYECEK TÜM AVRUPADA ABD ÇÖKECEK DOLAR BİTECEK GERÇEK OLAN TEKŞEY ALTIN KALACAK.İŞTE BUNLARIN OLMASINI ENGELLEMEK İÇİN FED MECBUREN PARA BASACAK YA YARIN YA 1 HAFTA YA 3 AY YADA 6 AY DAYANAMAZ BUDA SADECE ALTINA YARIYACAK KİM NE YAPARSA YAPSIN BUNU ENGELLEYEMEZ.
İŞTE ARKADAŞLAR BANA SORUYORSUNUZ SALI NE OLUR ÇARŞAMBA NE OLUR BIRAKIN BUNLARI ALTININ BORSA ILE GRAFİK İLE PARİTE İLE ARTIK İLGİSİ YOK ALTIN AYRIŞTI SADECE ALTIN ARTIK ALTINLA BERABER UZUN YOLCULUK YAPAN KAZANIR YARIN YÜKSELDİ SONRA DÜŞTÜ ÇIKTI BUNLAR OYUN ARKADAŞLAR 2012 HAZİRAN.TEMMUZ.AĞUSTOS AYLARINA DİKKAT EDELİM SABIRLA BEKLEYELİM HOŞÇA KALIN ALTIN GİBİ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMA SAYGILAR.HAPPYGOLD SON YORUMLARIMDIR...BOL KAZANÇLAR

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Sayın happygold

 teşekkürler ama lütfen son yorumlarınız olmasın.

ALTIN Per 27/10/2011

ALTIN

Per 27/10/2011 10:05:18

Altında 1.611,54 dolar seviyesinde oluşan, boğa harmonik formasyonu etkili oldu ve tahmin ettiğimiz gibi 1.591,50 seviyesini üzerinde ki 1.725,60 hedefi gerçekleşti. Altın düzeltme yapar ve tekrar 1.695 seviyelerine gerileyecek olursa yeniden alış fırsatı oluşacaktır. Ancak 1.668.60 seviyesinin aşağı doğru kırılmaması gerekiyor.Bu olasılık gerçekleşecek olur ve alış fırsatı doğarsa tekrar 1.725.60 seviyeleri takip edilmeli. Fiyatın 1.725 üzerindeki hedefleri ise 1.737,80 - 1.751,10 seviyeleri olabilir. Altın 1.751,10 seviyesini de kırmayı başarabilirse 1.875 dolar seviyeleri hedef haline gelebilir. Ancak bu yukarı yönlü hareket düzeltme olarak kalır ve satış baskısı etkili olursa tekrar 1.625 - 1.583 bantı test edilebilir. Özellikle 1.668.60 seviyesinin kırılması bu olasılığı güçlendirecektir. Yukarı yönlü hareketin daha güçlü olasılık olduğu kanaatimi devam ettiriyorum. Bu nedele 1.695 dolar seviyelerinin alış pozisyonları için önemli bir fırsat seviyesi olacağını tahmin ediyorum.

 

GRAMLARIM

96,75 TEN 524 GRAM 1 HAFTA ONCE ALDIM.NE ZAMAN PICK YAPARIZ SİZCE NE YAPMALI??

baybars sezen

happygold,seni okuyunca  baybars sezeni okumuş gibi oluyorum.inşallah dediğin gibi olur.paramı kurtarıyım arkama bakmadan kaçacam şu sarı kızdan.

Dolar ne olur

Sayın happygold, öngörülerinizi paylaştığınız için teşekkürler. 'Dolar bitecek' derken altının ons fiyatı kadar önemli olan dolar kuru hakkında öngörünüz nedir, yani ağustos 2012 de altın 2000 doları aşsa da dolar 1,5 TL ve altına sarkar daha da değersizleşirse bizim g/TL olara pek bir karımız olmayabilir. Merkez bankasının da TL nin değerlendirilmesi polikası ortadayken kur hakkındaki öngörünüzü de paylaşmanızı rica ediyorum. Son olarak altın fiyatları ile paralel yükselen yada düşen gümüş konusunda bir öngörünüz var mı? Altın artarken gümüş daha fazla artmakta, altın düşerken de gümüş daha fazla düşmekte, ancak geriye baktığımızda Nisan 2011 de gümüşün ons fiyatı 46 dolar dı. Şu anda gümüş 35 dolarda ki bir hafta öncesine kadar 31-32 lerde dolaşıyordu. Yüzde olarak kazancı nerdeyse %10 civarında. Eğer 46 doları da aşarsa 35 dolardan giriş yapılırsa kazanç %33 civarında. altının bu kadar kazandırabilmesi için 2300 dolar/ons olması gerek. Altın en fazla 1920 dolar/ons görebildi. Yani gümüşe yatırım yapmak sizce de altından daha akılcı değilmidir.
Tekrar teşekkürler.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş