SARI KIZ YORGUN

Dün Gece oluşan grafikleri incelediğimde gördüğüm tek şey var. Sarıkız 1750 de yorulmuş görünüyor.

1800'leri görmek için biraz aşağılara inip enerji toplaması gerekecek.

Hızlı yükselişlerin arkasından sık görülen 2'li tepe oluştu. 1730 ve 1700 desteklerinin ne kadar sağlam olduğunu göreceğiz. Bana göre pek sağlam değiller.
Umarım Yanılırım.

Kimse umudunu kaybetmesin.

Taşlar bir gün yerine oturacak.

Bu yolculukta Tren hiç bir zaman kaçmaz. Sadece trendler kaçar.
 
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

USD/ ALTIN

Sayın çiçek,  sizinle düşüşkonusunda aynı fikirdeyim  bu yüzden de tamamen nakitte ve beklemedeyim.Yalnız süreyi hesaplayamıyorum( bir hayli zararım var sizinkinden de fazla).elimdeki altını  TL Ye değil de USD a çevirerek sattım.Merkez bankasının USDa müdahalesi beni bir hayli zarara soktu da.106 dan aldığım altından zararına çıkmak zorunda kaldım.Şu aşamada USD ı  TL ye dönerek mi beklemek, yoksa USD 'da beklemek mi daha iyi olur sizce. Basit mantıkta ikisi de aynı gibi görülüyor.Ancak atlamış olduğum bir şeyle olabilir.Görüşünüzü alabilir miyim.Teşekkürler.

altın

merhaba..
bu siteyi tanımadan önce 96;75 ten 520 gram altın aldım..altın fiyatı düşmeye başlayınca bu siteyle tanıştım abibeti hakkında sağlıklı yorumları görebilmek için
bakalım neler olucak..yorumlarınızı merakla bekliyorum..

zaten 5 dolarlık çıkış

zaten 5 dolarlık çıkış demiştim :))
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Arkası gelmedi sanırım

Arkası gelmedi sanırım.Peki nereye kadar düşebilir bu 2 tepeden sonra dinlenmek için nereye kadar çekilecek.bu arada çekilirken dolarda çıkar mı? tl7gr aynı kalır mı yani?

nitekim sinyalin arkasından

nitekim sinyalin arkasından formasyon desteklendi ve 1743 'e kadar çıktı. bakalım arkası gelecekmi.
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

DİKKAT

YUKARIDAKİ YORUMUMDAN YENİ BİR DİP OLACAĞI ANLAŞILMAMALIDIR.
5 dk periyotlu grafiklere göre yorum yapılmıştır.
ABD belki de süpriz yapacak. şu an 5 er dolarlık yükselme formasyonları var
ONS şu an 1737
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

sayın çiçek

bu durumda dip dediğiniz 1600 mü oluyor?

Avrupalı

Avrupalı tasarruf yapacak durumda değil. Gerek merkez bankaları olsun gerekse yatırımcısı altın satışına gidecek ve gidiyor da...
Çin ve ABD'nin tutumu burada önemli. Altını yatay seviyede tutan bu iki ülke...
Onlar da bir yere kadar... Alımları durduklarında, altın da ciddi düşüşler yaşanacak. Bu seviye nedir, analizini yapanlar daha iyi bilir. Benim 1 yıllık altın seyrinde gördüğüm 1550 1600 dolardır. Doğrusal interpolasyon yapıyorum. Elime cetveli alıp çiziyorum. Bu kadar basit...
Altını sonsuza dek yükselemeyeceğini yaşadık gördük. Bugün alıp yarın satacaksanız altını alırsınız ama orta vadede kesinlikle kaybedersiniz.. O yüzden bekleyin ölmezsiniz diyoruz.
Benim revize olmuş dip seviyem 93 TL'dir.
Altın onsu 1600 $; dolar = 1.80 TL
1600 $ * 1.80 TL / 31.1 = 93 TL
 

çiçek20

çiçek20 elbet altın düşecektir.Sana katılıyorum.Hep tavanda kalmayacaktır.Her çıkışın bir inişi,her inişinde bir çıkışı vardır.Çıkış bir süre daha devam edecektir.Ama senin dediğin gibi 1530 görmez.Saygılar.

ikinci dip dediğiniz 1530

ikinci dip dediğiniz 1530 mu?

İçeriği paylaş İçeriği paylaş