SAYIN TRADER'a TEŞEKKÜRLER (Güncellendi)

Merhaba Arkadaşlar. Burada yorum yapan arkadaşların hepsi amatör yatırımcı ve yorumcu. Hal böyle olunca da birbirimizden öğrendiğimiz çok şeyler oluyor.
Öncelikle Trader arkadaşımızı 50 günlük hareketli ortalamalar ile ilgili çalışması için tebrik edip teşekkürlerimi iletmeyi bit borç bilirim.
 Trader arkadaşın yazısını okuduktan sonra ondan ilham alarak benzer bir çalışma yapmaya çalıştım. Sonuç da bana göre gayet olumlu oldu.
çalışma ile ilgili grafiği aşağıya ekliyorum. grafik üzerine Üssel hareketli ortalamalar formüllerinde bir kaç değişiklik yaparak tepe ve dip sınırları çizmeye çalıştım.
sonuçta şunu gördüm ki ons değeri ne zaman kırmızı sınıra değdiyse hemen arkasından yeşil alt sınıra kadar düşüş gerçekleşmiştir.
şu an grafiğin geldiği son noktada ise yorumu size bırakıyorum.
 
Saygılar
 
http://b1111.hizliresim.com/r/h/jx28.png
 
GÜNCELLEME:(15.11.2011-09:10)
Grafikte üst sınır 50 günlük üssel hareketli ortalamalara belirli bir seviyede level ekleyerek çizilmiştir. Level seviyesi grafik periyoduna göre değişkendir.
Alt sınır ise 14 günlük üssel hareketli ortalamaların belirli bir level aşağıya kaydırılması ile oluşturulmuştır.
Genelde Kırmızı çizgi her kesildiğinde yeşile kadar bir düşüşün gerçekleştiğini söylemiştim.
Şu anki durumda ise kırmızı çizgi 1790-1800 civarında kesiliyor. Nitekim buradan düşüşe geçti. Alt sınır ise yine bu grafiğe göre konuşursak 1735 civarında görünüyor.
Ancak alt sınırı net görmek için bu grafiğin canlı olarak karşınızda olması ve takip edilmesi lazım. çünk düşüş başladığı zaman 1735in üzerinde ne kadar çok oyalanırsa alt sınırı da bir miktar yukarıya çekmek isteyecektir.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

ustalara yorumları için teşekkürler

her iki çalışmada çok başarılı .ama ben veya benim gibi bazı arkadaşlar  acemi olduğumuz için olaya tam vakıf olamıyoruz.yinede çok eşekkür ederim kendi adıma
 

ustalar bize yorum morum

ustalar bize yorum morum bırakmayın:))))
anlasak tükkan sizin.yorumları lüften siz yapın

Sn. Knoppix'e teşekkürler

Abi bize yorum falan bırakma allasen, batarız matarız:) Hakikaten bu çalışma için de teşekkürler, ancak siz de biraz açıklama yapabilirseniz daha anlatıcı olur. Yani yeşil-kırmızı çizgilerin nasıl oluştuğu gibi.
Bir soru daha; herhangi bir finansal teknik analiz kitabı altın grafik yorumlarında yol gösterici olur mu? Sonuçta hisse senedi de piyasa altın da. Ama aynı kriterler-metodlar mı geçerli? 

TESEKKUR EDERIM

Degerli yorumlarini onemsyerek takip ettigim knoppix arkadasimizin takdiri icin cok teskkur ederim.ben de teknik calismalar konusunda uzman degilim ancak boyle bir hareketi fark etmem uzerine bunu az da olsa derinlestirerek bu sonuca ulastim.eminim benden cok daha fazla bilgi ile knoppix ve teknik analiz konusunda derinlemesine calisma yapan diger arkadaslarimizin bu konu uzerinde daha derin analizler yaparak cok daha nesnel sonuclara ulasabilecegimiz verilere ulasmamizi saglarlar.
Tesekkurler...

 
 
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş