SON ÇIRPINIŞLAR

ARKADAŞLAR MERHABA; AB  beklentinin dışında Yunanistan ın iflası yerine destek verdi bu da şu demek oluyor avruğa birliğinden daha çok para çıkacak. Bu durum kısa vadede ; euro nun yükselmesine doların düşmesine neden olacaktır ayrıca başta avrupa borsaları olmak üzere abd borsasıda çıkacaktır bu kısa vadeli bir çözümdür YAMA'dır.
Altın'a gelince analiz ve grafiklerime göre kısa vadede düşüş devam edecektir bunlar alım fırsatları olarak değerlendirilmelidir uzun  vadede yıl sonu hedefi 1950 civarlarında olup benim tahminim bu yamanın o zamana kadar tutmayacağı ve 2000 lerin geçileceği yönündedir
   Bu müdahale şunu gösterirki bu kriz 2008 dekinden çok ama çok ötedir daha derindir

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

YÜKSELİŞ...

Aşağı yönlü tetikleme seviyeleri hala 25 Ağustos ta görülen dip seviye olan 1704 ve ana seviye olan 1600.Piyasanın daha büyük bir gerileme gerçekleştirebilmesi için piyasanın bu seviyelerin altında kalıcı bir haftalık kapanış yapması gerekiyor.
Uzun vadeli olarak bakıldığında, Altının 12 yıllık yükseliş trendi esnasında dönem dönem zirve yaparak gerilediği görülüyor. Piyasa gerçekleştirdiği son yükseliş esnasında bu tip bir zirve yapmış olabileceği için, piyasanın şu an yüksek riskli seviyelerde işlem gördüğü söylenebilir. Piyasa ayrıca bu yükseliş esnasında daha önce görülmemiş uzun vadeli yorulma sinyali oluşturduğu için şu an baskı altında.
Piyasaya daha yakından bakıldığında, piyasanın zirve yaptıktan sonra gerileme gerçekleştirdiği görülüyor (Gerçekleşen gerileme 1999 yılında %34, 2006 yılında %26, 2008 yılında ise %34). Bu durum piyasanın bugüne kadar görülen en yüksek seviye olan 1913.50 seviyelerinden ortalama %28′lik bir gerileme gerçekleştirebileceğine işaret ettiği için, piyasanın son üç yıldır test etmediği 200 günlük hareketli ortalamanın geçtiği seviyelere doğru gerilemesi mümkün. Piyasadaki yükseliş trendinin devam edebilmesi için piyasanın 1934-35 ve 2000 seviyelerinin üzerinde haftalık bir kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bankalar

Evet arkadaşım aynen dediğin gibi aşağı doğru bir hareket olduğunda kapanışa doğru kesinlikle fiyatlara yansımıyor hatta yükseltiyorlar. Ama eğer yükselişte ise alış fiyatı değişmiyor ama satış fiyatı üzerinde ki komisyon vs. nin ortalama 0,68 den 0,75, 0,80 e yükseltiyorlar böylece alım girmek isteyenleri caydırmayı ve satış yapmamyı sağlıyorlar.. Bu da bir Ticaret yöntemi .. serbest piyasa ne diyelim sende alımını daha önce yap diyorlar.
hayırlı günler

bankalar

Son dakikaları geçiştirip gelecek muhtemel alımları yaptırmamak istiyorlar, dünde böle oldu kapanışa yakın düşüşleri güncellemiyorlar ve en ufak bir yukarı hareketi saniyede güncelliyorlar, en azından yıllardır çalıştığım bankamın böyle yaptığını anladım :)

SAyın insider Bu soruların

SAyın insider Bu soruların cevabını bende merak ediyorum doğrusu

sayın insider

parıtenın ıyılesmesi ve doların dusmesi ile altındaki alış ve satış pozisyonlarını da belirtirmisiniz.ben yuklu miktardan 103 tl den al -yat modonu gırdım.iki sorum olacak size

1-fed den cıkacak karar netıcesı ne olur(beklentileriniz hangi yönde) ve cıkacak bu karar sonrası nasıl bir pozısyon beklenmelidir.

2-toplantı persembe günü altında olası 1880 hareketi olursa toplantıdan önce bozdurmamızı tavsiye edermisiniz.

SEVGİLER SAYGILAR ALLAH RAZI OLSUN...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş