SON PERDEYE DOĞRU-EGELİ

GÜNAYDIN HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM. 22 HAFTA 5 GÜNDÜR BU SİTEDE SİZLERLE BİRLİKTEYİM.ÇOK SIKI DOSTLAR KAZANDIM.BU SİTEDE 106 VE ÜSTÜNDE ALTIN ALMIŞ KARDEŞLERİMİZLE BİRÇOK PAYLAŞIMIMIZ OLDU BAZILARI GİTTİ BAZILARI HALA SABIRLA BEKLEMEKTE.DOLARDADA UYARILARIMIZA RAĞMEN 1,90 DAN DOLAR ALAN KARDEŞLERİMİZDE ŞU AN AYNI DURUMDA.NE YAZIK Kİ DOLAR VE ALTIN ESKİ ÖZELLİKLERİNİ KAYBETMİŞ RİSKLERİNİN HAT SAFHADA OLDUĞUNU KAYBETTİĞİMİZ PARALARLA GÖRDÜK.SAYIN EDİTÖRÜMÜZ BENİ BU SİTEDE ANA SAYFADA YAZMA YETKİSİYLE ONURLANDIRDI.GÜVENİNİ HİÇBİR ZAMAN BOŞA ÇIKARMADIM.AİLE OLARAK KAYBETTİĞİMİZ VE KAZANDIĞIMIZ GÜNLER OLDU NE KADAR KAYBETTİĞİMİZ  FAZLA OLSADA:))) GELDİĞİMİZ NOKTADA YAKINDA SİTEMİZDE YAZI YAZMAYI BIRAKACAĞIM.SİTE ÜYELİĞİM BOYUNCA GEREK ANA SAYFADAN GEREK YORUM KISMINDAN SİZLERE ELİNİZDEKİ METAYI ETKİLEYECEK ETKENLERİ YAZMAYA ÇALIŞTIM.TABİ BAZI KARDEŞLERİMİZ GİBİ ŞURDA AL ŞURDA SAT DEMEDİĞİM İÇİN Kİ HADDİME DEĞİLDİR YAZILARIMI DİKKATE ALANLAR OLDU ALMAYANLAR OLDU.HEP DEDİM Kİ KİMSENİN DEDİĞİYLE YATIRIM YAPMAYIN ZARAR EDERSİNİZ.PİYASAYI DEĞERLENDİRİN VE RİSKLERİ FAZLA GÖRÜYORSANIZ TL NİZİ ELLEMEYİN.
GERÇEK ŞUDUR Kİ ELİNİZDEKİ META ENİNDE SONUNDA ALDIĞINIZ RAKAMI GEÇER YETERKİ SABIR EDİNİZ.YUKARDAN ALDIYSANIZ VE ELİNİZDEKİ RAKAMA GELMESİNE DAHA ÇOK VARSA EKRANA KİLİTLENİP ÖMRÜNÜZÜ TÜKETMEYİN DİYOR HAFTA SONU YAZIMI YAZIYORUM.
 
EURO BÖLGESİNDE YUNANİSTAN MUAMMASI  HALA HAT SAFHADAYKEN PİYASA ÇÖZÜM HABERLERİ YÖNÜNDE KALMAYI TERCİH EDERCESİNE PARİTEYİ YUKARI TAŞIYOR.EURO YÜKSELİŞİ ÖZELLİKLE BİZİM ÜLKEMİZİN İHRACATÇISI AÇISINDAN ÇOK İYİ DÜZEYDE.OLUMSUZ SENARYO OLARAK YUNANİSTAN TEMERRÜDÜ SIRASIYLA DİĞER ZOR DURUMDAKİ ÜLKELERE SİRAYET EDECEĞİNDEN EURO YATIRIM YAPANLARIN ÖZELLİKLE YUNANİSTAN I ÇOK YAKINDAN TAKİP ETMELERİ GEREĞİNİ HATIRLATIRIM.
 
DOLAR İÇİN Q3 SÖYLENTİLERİ VE EURONUN DEĞER KAZANIŞI STABİL BİR YAPIDA KALMASINI SAĞLIYOR.GERÇEKLEŞMESİ 2. ÇEYREK OLARAK TAHMİN EDİLEN ÖZELLİKLE KONUT VE İSTİHDAM PİYASASI İÇERİKLİ Q3 İÇİN DOLAR A YATIRIM YAPAN KARDEŞLERİMİZİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İSTERİM.
 
GELELİM BAŞIMIZIN BELASI ALTIN A, DOLARIN DÜŞMESİYLE ONSUN YÜKSELDİĞİ, ONS UN DÜŞMESİYLE DOLARIN YÜKSELDİĞİ VE TL/GR BAZINDA STABİL KALDIĞIMIZ ALTIN.106 VE ÜSTÜ ALANLAR İÇİN ALTIN 2000 Lİ SEVİYELERE GELDİĞİNDE ZARARIN ÇIKARABİLECEĞİNİ İNANDIĞIMIZ ALTIN İÇİN YOL UZUN VE RİSKLİ.ÖZELLİKLE EURO BÖLGESİNDE LİKİT YÜKSELMESİNE RAĞMEN ALTINA GİDEN PARANIN SINIRLI OLUŞU ,YATIRIMCININ AKLINDA 2011 DEKİ GİBİ ALTIN ALIRSAK LİKİT SIKINTISI OLURSA ZARAR EDİP BOZARMIYIZ KORKUSU HALA HAKİM.MARJIN ARTIŞI SİLAHININ VARLIĞI ALTINA BASKIYI ARTIYOR.AMA SABREDENLER MUTLAKA KAR EDECEKLER İNANCIMI KORUYORUM.VE 109 TL/GR IN ALTININ TAVANI OLDUĞUNA İNANMIYORUM.AMA YENİ ALACAKLAR İÇİN İYİ BİR PİYASA ANALİZİ ŞART DİYOR ,PARANIZIN TASARRUFU SİZLERE AİT DİYOR VE HAFTA BAŞI GÖRÜŞMEK ÜZERE  HEPİNİZE SAYGILAR SUNUYORUM.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

oylama sonucu sabah

ons ve euroda artış dolarda düşüş beklenmeli,1755 1760 seviyeleri olabilir diye düşünüyorum, buralara gelirse bir miktar satıp onsun direnç seviyesini geçmesini bekleyecem.
 şahsi fikrim

Ons için iyi haber...

Yunanistan’ın Troyka tarafından belirlenen 130 milyar euroluk kemer sıkma paketi kritik oylama sunucu kabul edildi...İHH
Bu haber ons için iyi ancak doları düşürmesini beklerim. Gram altında bir şey değişmez derim...Bakalım "doğru" mu dermişim. Sabah olsun, hayrolsun!

altina nasil yansir arkadaslar

arkadaslar bu durum altin fiyatlarina nasil yansir tesekkur ederim.

yunanistan

 13.02.2012 00:45:56 YUNANİSTAN PARLAMENTOSU KURTARMA PAKETİ ANLAŞMASINI KABUL ETTİ.

Sitede bir denge unsuru

Sitede bir denge unsuru oldunuz benim gözümde. Varlığınız güven veriyor. Yorumlarınızın yanında sürekli yaptığınız uyarılar sitedeki paylaşımlar için de önemli oldu hep. Umarım aramızda olmaya devam edersiniz.

DEĞERLİ KARDEŞLERİM

ANA SAYFADAKİ YAZIMIN ALTINA GÜZEL YORUMLARINI EKLEMİŞ DEĞERLİ İNSANLAR.SİTEMİZE ANA SAYFAYA YAZDIĞIM TÜM YORUMLARIMDA, TAKİP EDENLER İÇİN  YATIRIMLARINDA ELLERİNDEKİ METALARI ETKİLECEK ETKENLER HAKKINDA BİLGİLER AKTARMAYA ÇALIŞTIM.FAKAT TÜM ÇABALARIMA RAĞMEN MAALESEF HALA KARDEŞLERİMİZİN ÇOĞU BALIK TUTMAYI ÖĞRENMEK YERİNE HAZIR BALIK YEMEYİ KENDİLERİNE AMAÇ EDİNMİŞLER.BU ŞEKİLDE YAPILAN YATIRIMLARDAN ZARARLI ÇIKMA DURUMUNUZ DAHA YÜKSEKTİR.21 EYLÜL 2011 TARİHİNDEN ÖNCE ALTIN 108-109 DAYKEN DAHA YÜKSELECEK DİYE SÖYLENEN SÖZLERE KANARAK ALINAN ALTINLARDAN İNSANLARIN BAŞI ÇOK YANDI BUNUN TEK SEBEBİ SÖZLERE İNANMAKTAN VE ARAŞTIRMADAN YAPILAN YATIRIM KARARLARINDAN KAYNAKLANDI.BU FELSEFEYİ MAALESEF SİTEMİZDE YERLEŞTİRMENİN ÇOK ZOR OLDUĞUNU GÖRMEKTEYİM(BAZI DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZ HARİÇ).BU NEDENLE YAKINDA YAZILARIMA SON VERME KARARI ALDIM.AYRILINCAYA KADAR YAZILARIMDA AYNI FELSEFEYİ GÜDECEĞİM.İYİ GECELER. 

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

DEGERLI EGELI

VEDALASMA KOKUSU GELEN YAZINIZI YENI OKUDUM........ELBETTE ÜZÜLDÜM......VARLIGINIZ SITEMIZ İÇİN ZENGINLIK .....YOKLUGUNUZ ISE KAYIPTIR.......YORUMLARINIZIN HEPSI BIRBIRINDEN DEGERLIYDI........BEN HAYATIMDA ILK KEZ  EKONOMIK YORUMLARIN BU DENLI ZERAFET  İÇİNDE YAPILDIGINA SIZDE ŞAHIT OLDUM.........USLUBUNUZDAKI ŞERBET KIVAMI EN KÖTÜ GÜNLERIMIZDE BILE  AGZIMIZIN ACISINI ALDI.........EGER ÇOK ZORUNLU DEGILSENIZ SITEMIZI BIRAKMAYINIZ .....BEN PARALARI BITIRDIM ...KURTULDUM ANCAK BU SITEDE SIZIN ÖNGÖRÜLERINIZE IHTIYACI OLAN ÇOK KARDESIMIZ VAR........KARARINIZA SAYGIM  VARDIR  ANCAK BENIMKI DE SITENIN ABLASI OLARAK BIR RICADIR........TUM EMEGINIZ İÇİN TEŞEKKUR EDERIM...

Yunanistan

Arkadaşlar sizce avrupayı yunanistanda oylanacak olan paket kurtarır mı?
 
Bu paket yunanistanın teslimi, bağımsızlığınının oylamasıdır...
 
Velevki onaylandı, bu paket avrupadaki krizi asla çözmeyecektir...
 
Esasında derinleştirecektir.
 
Çünki oluk oluk para akacaktır yunanistana...
 
Bu da haliyle lüksemburgluyu, almanı, fransızı, belçikalıyı çok rahatsız edecektir.
 
Çünki kriz giderek yayılacak...
 
Şuan sadece yunanistanda yaşanıyormuş gibi bir hava var tüm dünyada...
 
Şayet bu krizin aslında avrupanın diğer ülkelerinde de yaşanacağı ortaya çıkarsa, felaket asıl ozaman yaşanacak...
 
Söylemek istediğim şey kısaca şu arkadaşlar...
 
Sabahın ilk saatlerinde, uzakdoğu piyasaları açıldığında altın yükseliyormu, dolar düşüyormu göreceğiz...
 
Hangisi ralli yapacak ortaya çıkacak...
 
Ancak yunanistandaki bu paket, hiç bir sorunu çözmeyeceğinden hem özünde hem de uygulamada..., altında ralli beklentisi yanıltıcı olacaktır...
 
Zaten piyasalar yunanistanı fiyatlamamışmıydı?
 
Er ya da geç bunun sonu, yunanistanın iflasından geçiyor... Avrupa bunu olabildiğine önlemeye çalışıyor ama ne kadar başarabilecek göreceğiz...

ons tl de daralan üçgen

ons tl de daralan üçgen söz konusu bu daralan üçgen birkaç ay sonra yukarı yönlü kırılacak ve asıl gram tlde kar o zaman başlayacak gibi   ama gramda dip noktalar bence 95-96 lar gibi daha aşağısını beklemiyorum 
bu görüşler kişisel yorumumdur sadece bir tahmin  bu işin uzmanı değilim sakın bu söylediklerime göre hareket etmeyin

Egeli kardeşim

Merhaba egeli kardeşim,
Yorum ve bilgilerini takip ettiğim kullanıcılardan birisin. Kendini öğrenci olarak kabul etsen de, yönü farklı faktör ve etkenleri göstererek çizmeye çalışan ve bunu paylaşan başarılı bir öğrencisin.
Öğrencilik ve eğitimin tüm yaşam boyu süreceğine inanan bir insan olarak, bilgilerinizi paylaşmaya ve daha alt sınıflarda okuyarak öğrenmeye çalışan benim gibi öğrencilere de yardıma devam edeceğinize inanıyorum.
Umarım kararınızı bir kez daha gözden geçirirsiniz. Tabii ki takdir sizindir...
Selam ve saygı ile...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş