TENCERE DİBİN KARA SENİNKİ BENDEN KARA---EGELİ

Günaydın hayırlı haftalar.Değerli kardeşlerim başlıktanda anlaşılacağı gibi,al abd yi vur ab ye.sayın obamanın seçimleri yaklaşıyor.ancak üstünü örte örte bitiremediği kötü verilerin ortaya çıkmasıyla ve yüksek işsizlik oranıyla obamayı başkan olarak bir daha göremeyeceğiz.abd nin özellikle istihdam ile ilgili samimi görmediğim verilerinin örneklerini birçok yazımda belirtmiştim.yine gördüğüm belirteyim dedim.
 
Destek fx ten iki haber paylaşmak istiyorum.bu haberlerden ilki, U.S.post service 45 bin posta görevlisinin işine maliyetleri azaltmak için son verecekmiş.adamlar hergün işten çıkarıyor istihdam iyileşiyor yalanına kendileride inanmış halde çok ilginç.bugün bana istihdam verilerinden göründüler.çünkü bu hafta Perşembe-Cuma günü yine abd istihdam verileri iyileşti yalanını dinleyebiliriz.Ab de kriz var hikayesini bize yediren abd bakalım topu ne kadar taça atacak.ha  bide unutmadan söyleyeyim geçen hafta iyi gelen konut satış rakamlarına güvenmeyin.dibe vurmuş konut fiyatlarından  hangi kartellerinde konutları satın alarak topladığı  ayrı konu.yani konutu alan bu yüksek işsizlik rakamında abd halkı olarak görünmüyor.abd halkı şu anda bu yüksek oranlı işsizlikte karnını doyurmakla meşkul.
 
Başlığımıza göre devam edersek  destek fx ten okunan diğer habere göre ,Fransa da 41-44 bin özel sektör çalışanı işini kaybetme tehlikesinde.krizin merkezi sayılan ab de abd gibi istihdam problemleriyle boğuşmakta.zaten ab kriz aşikar.
 
Ben buradan baktığımda abd yi ab den farklı görmüyorum.kriz ortak sorun ama çözüm bireysel tedbirlerde aranmakta sonuç artan kriz.formulasyon bu kadar basit.
 
Toparlayalım, Yunanistan problemi ilgi odağını ab ye toplamakta ancak sizle paylaştığım bütün yazılarda abd gerçeğini yansıtmaktayım.hepsi dua etsinde Yunanistan birlik dışına çıkmasın o zaman domino etkisini hep birlikte yaşacaklar.saygı ve sevgilerimle
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş