Trenin rayları

http://c1111.hizliresim.com/r/p/nrmh.png
Önceki yazılarımı takip edenler hatırlar bu ray mevzusunu.
Rayları güncel haliyle tekrar incelersek üst banda çarpıp nasıl geri döndüğünü herkes görebilir.
Bu durumda düşüş hedefi de gayet açık gibi görülüyor.
Genel ilerleyişe baktığımızda ise nadiren alt ve üst banda değdiğini bunun haricinde orta şeritte seyrettiğini ve bu rotada yükseldiğini görebiliriz.
şu durumda 1670 civarı alt bant iken 1700 civarı orta şerit gibi görünüyor.
Kısaca şunu söyleyebiliriz. Düşü gelirse 1670 e kadar gerileyip hızlıca 1700 ü tekrar görürüz.
 ____________________________________________________
Güncelleme:21.11.2011 15:55
Bar grafiği olarak bakarsak kısa süreli 1630 seviyeleri de görülebilir. yukarıdaki çizgi grafiğinde gün sonu kapanış değerleri baz alınmıştır.
Aşağıdaki bar grafiğinse ise gün içindeki en yüksek ve en düşük fiyatlar da mevcut.
http://c1111.hizliresim.com/r/p/ns4p.png
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Knoppix bey:)

Çok teşekkürler vakit ve emek verdiğiniz için. Ben de sizin gibi analiz yapmak isterdim. Elliot dalgasını biraz araştırdım, vazgeçtim. Geçmişe dair ilintileri kurmuş ve trendlerin hareket biçimini oranlarını ortaya koymuş ama geleceğe nasıl uyarlanıyor anlamadım. Lakin hazır uzun vadede buradayız,  vaktimiz de bol, sizden dersler almak isteriz.  Acelesi yok tabii, yaza doğru mesela:))

KNOPPİX

BU SİTEDE YENİYİM BİLGİLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ SİZLERİN SAYESİNDE BİZDE PARAMIZA YÖN VERECEĞİZ SAYGILAR BEN UZUN SÜREDİR ALTIN HESABINDA BEKLİYORUM YÜKSELMEDİ GİTTİ BOZDURAYIMMI YILBAŞINA KADAR BEKLİYEYİMMİ DOLARMI ALAYIM TİYO ALABİLİRMİYİM SAYGILAR

Biraz daha düşüş bekliyorum

1670 den sonra toparlanan ons bu noktadan itibaren elliot dalgalarına göre değerlendirirsek şu anda b dalgası gerçekleiyor. Bunun arkasından c dalgası ile düşüşe geçebilir. bu durumda 1630-1650 görürsem şaşırmam.
Saygılar
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

Arkadaşlar yorumlarınız için

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Şimdilik buralardayım. Ama herkesin hakkını vermek lazım. Çok değerli yorumcular var. Onlardan öğreneceğimiz çok şeyler var. Ben bilgisayarımı kapatsam bile telefonumdan sürekli burayı takip ediyorum.
Herkesin her yorumunu okuyorum.
Arada bazen kırıcı yorumlar oluyor. olmasa daha iyi ama ne yapalım. Her insan bir olmuyor...

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

dolar

1.8350"yi aşağıya kıramadan yukarı döndü. Bu seviye ons alımlarında kısa vadede önemli bir eşik değeri olarak hesaplanmalıdır.

KNOPPİX E

KARDEŞİM HİÇ FİKRİ OLMAYIP SIRF LAF OLSUN DİYE KONUŞANLAR VARKEN SEN NİYE STREES YAPIYORSUNKİ. SEN GRAFİĞİ ORTAYA KOY İSTER BEĞENİRLER İSTER BEĞENMEZLER. UNUTMA DÜNYADA TÜM İNSANLARI MEMNUN ETMEN MÜMKÜN DEĞİLDİR VE KİMSENİN ÖYLE BİR ZORUNLULUĞU YOKTUR.

kardeşim yiğit bulut gibi ekonomistler bile yanılıyor

Kardeşim sen insanlara yardım ediyorsun kutsal bir durum sayılır ahmet çakar fener sevillayı elerse bikini giyerim demişti biz senden memnunuz ALLAH razı olsun senden 

SABAH GRAM 99.78 LERE KADAR DÜŞMÜŞTÜ

ARKADAŞLAR NİÇİN ALMADINIZ ŞEKERDE 10-11 ARASI 99.78 LERİ BİLE GÖRDÜ. DAHADA DÜŞER DİYEMİ BEKLEDİNİZ. İŞTE BUNDAN BAHSEDİYORUM. NE ZAMANDAN BERİ SESLENİYORUM HERKESE. DÜŞECEK DERKEN BEKLEMEK İCAP EDER BEKLERKENDE BU MERET ÇIKAR GİDER. ÇIKSIN DERKENDE BEKLESİNİZ SATMAZSINIZ BU SEFERDE HOP AŞAĞI. EN İYİSİ KADEMELİ ALIMLARDIR. HEP KAZANIRSINIZ

dolarda

tekrar alış pozisyonu oluştu.

knoppix  sitedekilerle iyice

knoppix  sitedekilerle iyice kardeş olduk. saah 7 akşam yatana kadar acık .sürekli takip ediyorum .yorumların tutsun veya tutmasın  kendi  irademizle işlem yapıyoruz. paylaşımlarınız için teşekürler.yoksa bu kış nasıl geçer.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş