TÜRKİYE-AB-ASYA-ABD---EGELİ

Günaydın arkadaşlar.öncelikle bugün Ülkemizden başlayarak Avrupa,asya ve abd yi değerlendireceğiz.
 
Bilindiği gibi sayın Babacan açıklamalarında dışsal kötüleşme büyüme hedefimiz %4 altına itebilir uyarısında bulundu.bu açıklamayla birlikte aklımıza önümüzdeki dönem tl faizlerini düşürürsek büyümeyi desteklermiyiz sorusunu getirirken cevap yüksek gelen ağustos ayı enflasyonuyla cevaplandı.eylül ayı okul açılışlarıyla birliktede yüksek gelmesi beklenen enflasyonla faiz indirimini bir derece daha öteler nitelikte.yani büyümeye ulaşmada ancak düşük faiz politikası gütmek düşük enflasyonla mümkündür.fakat artan tahıl ve petrol fiyatları enflasyonu körüklemektedir.buda daha uzun süre tl nin kuvvetli kalacağını gösterir.
 
 
Avrupa ya geçtiğimizde malumunuz Slovenya da battı.batışların ardı arkası kesilmez iken 6 eylül ve 12 eylül çok önemli hale geldi.6 eylülde draghi ve 12 eylülde alman meclisinin duruşu artık daha önemli hal aldı.
 
 
Asya cephesinde tutmayan büyüme rakamları ve düşem PMI lar genişlemeci adımları zorunlu kılmakta.yaklaşan çin seçimleride eski iktidarın bu şartlarda seçilme şansını düşürürken seçilme adına daha genişlemeci politika gütmelerini sağlayabilir.
 
 
Abd ise malumunuz çok iyi bir orta sahaya sahip.topu ileri ile geri arasında çevirmekle ve golu draghi ve abd seçimleri sonrası ileriye taşımakta kararlı bir tutum sergiliyorlar.
 
 
Sonuç şudur ki arkadaşlar altın yükselirken dolar yerle bir olmadı buna dikkat diyelim.euro 6-12 eylül için adım bekliyor.altın nereye gider sorusu için şimdilik yukarıda maksimum sınır 1720 iken altta 1628 im kırılması 1500 lü rakamları bize gösterebilir.yukarıda 1720 kırılması demek birilerinin sistemde müdahaleci pozisyona sözle değil fiilatla geçtiğini gösterecektir.dolar hala 1,77-1,85 bandında.yatırım kararı sizindir.Altın 1680-1745 bandında .teşekkür ederim.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

1. Eşik

1. Eşik aşıldı. Altın da olan arkadaşlar için bu güzel bir haber. Perşembe günü umuyorum ki ECB tahvil alımını açıklayacak bu konuda haberler de çıkmaya başladı. 12 sinde Alman mahkemesinin ESM yi kabul edeceğini de bekliyoruz. Şu ana kadar aksi haber hiç okumadım ? Bu durumda FED e kadar (13'ü) rüzgar onsun yanında olacak gibi duruyor. hadi hayırlısı...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş