USD DÜŞÜŞ SİNYALİ

Bu gün piyasa sakin diye pek ilgilenmemiştim.
Ancak birde baktım ki dolar düşüş sinyali vermiş.
kullandığım 3 göstergeden 1. si düşüş sinyali verdi.
Bilgilerinize
http://b1112.hizliresim.com/s/u/1crc9.png

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Sn acizane

Aslında pek farklı birşeyi beklemiyoruz, zannedersem zamanlama konusunda ayrılıyoruz.
 
Şahsen ben sene sonu itibariyle bankaların sermayelerini artırmak zorunda kaldıklarını düşünüyorum 
 
Bu sebeple amerikan piyasası açılır açılmaz, bankalar piyasadan dolar çekeceği için dolar kuru yükseleceği beklentisini taşıyorum. 
 
Zaten abd piyasası kapalıyken bu dolar düşmediyse şayet, açıldığında düşmesi de çok zor. Zira ABD rakamları olumlu karşılanıyor piyasalarda ve asyaya gaz veren de amerikadan gelen iyi haberler aslında...
 
O sebeple dolar konusunda ümitler kesildiği için Japonya, Çin ile yaptığı "doları bypass antlaşması" 'nı kendisi için bir çıkar ve kazanç olarak görüyor.
 
Ömrüm dolar alıp satmakla geçti, düşükten alıp yüksekten çok sattım. Dolar yatırımcısının zaten yaptığı başka birşey yok. 
 
Ancak medyaya özellikle dikkat ettim,
* dolar değer kaybetti
* çin japonya anlaştı...
* dolar bypass...
falan gibi haberler o kadar pompalanmışki, halbuki bizimki ve güney asya hariç borsaların çoğu kapalı idi. Dedimki kendime acaba bunlara bizimkiler kandı mı?
 
TL de bekleyenler için elbette sorun yok, iyi bir alım fırsatını beklemeye gayet tabi devam edecekler. Bu da çok da mantıklı.
 
Ben defalarca söyledim, alım fırsatı 1.83 TL idi. Bu fiyatlardan nakitim olsa ben de dolar almazdım. Ancak Doların trendi artış yönündedir. Düşmüş çıkmış aslında bunlar teferruat... Dalga ile kar satışı geleceğine inanıyorsanız tabiki yatırımcıya beklemeyi tavsiye ediyorum.
 
Diyelimki doları sattınız... Topladığınız yerel para ile ne yapacaksınız sene sonunda? Ticaretin neredeyse büyük bir kısmı dolar üstünde dönüyor. Bu bana biraz ters geliyor...
 
Gördüğünüz gibi pazartesi kıyamet de kopmadı.
 
Hayırlısı olsun diyelim...

Acizane

bilindiği gibi bu gün birçok borsa kapalıydı.
yazımda da belirttiğim gibi 3 göstergeden yalnızca 1 tanesi düşüş sinyali verdi. bu düşüş sinyali gerçek mi değil mi yarın biraz daha netleşir.
eğer sinyal teyit edilir ise 1,83-1,85 arasında bir hedef olabilir. akabide hedef tekrar 2 tl olur.
 
 
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

altın borsaları kapalı. bu

altın borsaları kapalı. bu gün sinyal yok.
yarın bakacağız
 

Veriler Bahane. Grafikler Şahane...

üstat bazı sitelerde altın

üstat bazı sitelerde altın için AL sinyali vermeye başladı.. sen ne düşünüyosun? teşekkürler

İçeriği paylaş İçeriği paylaş