VİX

Aşağıda yıllık VİX grafiğini görmektesiniz. usdebtclock.org adresinde de görüleceği üzere, dehşet verici boyuta ulaşan ABD nin borc sorunu yaza doğru
yeniden gundeme gelecek. Gecen Yaz olduğu gibi (VİX gecen yaz zirve yapmıştı)  VİX, bu yaz için de yukseliş hazırlıklarına başlamış görünüyor.
VİX ve ONS bizim için yol arkadaşıdırlar.
 
İyi akşamlar.
(VİX: Volatility, oynaklık endeksi, bir diğer tabirle KORKU ENDEKSİ)

 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

mrb

arkadaşlar abd açıldı sanırım durum nedir

mrb arkadaşlar

şu seviyeler aslında altında alım için uygun seviyeler değilmidir arkadaşlar daha doğrusu kademeli şekilde altına girmrk mümkünmüdür görüşü olan varsa yazsıın yani yüzde30 girilebilir düştükçe dahada bir yüzde30 daha girilebilir iyice dip yaptığında denilen işte 88 gr tl olunca kalan yüzde 40 ile girildiğinde karlı bir yaırım olmazmı acaba arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum

DEGERLI HAKMAN A KATILIYORUM

KARI GÖRÜNCE PATLATACAN :) ELDEKİ BİR KUŞ DALDAKİ İKİ KUŞTAN İYİDİR

Dolar

Dolar için değerlendirme alabilir miyim? Şuan için 1.79'dan alınan doları elden çıkarmak doğru mudur, haftabaşına artışla başlar mı size?

Selamlar,

piyasada tepki nötrleme

arkadaşlar özellikle bernanke açıklaması öncesinden itibaren piyasada yeni bir anlayış ortaya çıktı.açıklanacak veriler bir şekilde önceden piyasaya empoze ediliyor böylece piyasa çıkacak kararı yaklaşık olarak tahmin edip en az 2-3 gün öncesinden fiyatlamaya başlıyor böylece piyasa bu karara göre bir denge kurmuş oluyor ve açıklama sonrası sert tepkilerden kaçınılmış oluyor.fed kararı öncesi altının belli miktar artması sonra 2 günde tekrar inmesi bunun göstergesi, aynı şekilde bankaların mondys tarafından notlarının indirileceği dün piyasaya verilmiş 2 günlük süreçte fiyatlanmış ve aksine bu bankalar bu gün notları indirildiğ halde borsada değer kazanmıştır.qe3 süreci(fiyatlama) yaz sonu başlayabilir, ilerleyen zamanlarda qe3  yavaş yavaş fiyatlanabilir, özellikle seçimden sonra.belkide ilerde bu qe3 açıklandığında piyasa çok fazla tepki vermeyebilir.çünkü fed istiyorki bu para piyasaya verildiği zaman emtia yerine  ekonominin çarklarını döndürsün,bununla ilgili tedbirlerini mutlaka alacaklardır, belkide bu gün masamızda duruyor açıklamaları bunun bir göstergesi.

Altın kapanışa yakın satış fiyatları

Yapı kredi: 91.29
iş: 90.82
 
HakMan.

secım

.
secim kaybetme korkusu  baska bırsey degıl
 
 
 
 
 
HakMan
Vote up!0
.Vote down!0
.17:25 ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL: BANKALARIN DOĞRUDAN FONLANMASI AB ANLAŞMALARINI İHLAL EDER

Dolar yardırmaya başladı

Merkel Teyzem karşı duracak demedim mi?

17:25 ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL: BANKALARIN DOĞRUDAN FONLANMASI AB ANLAŞMALARINI İHLAL EDER
 
HakMan.

Bankaların (Birçok) kapanmasına 20dk var

1.79 dolar alanlar için 1.81'de satmak 50 kuruş makası olan bir yerde 10000TL için 111TL bırakır. Faizin çok üzerinde çok iyi bir rakam. Ben bu rakamdan almış olsam kısmi olarak satardım (Belki yarısını).
 
Daha önce yazmıştım, karı görünce patlatacan.
 
Siz yine de bildiğinizi yapın. Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
HakMan.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş