VIX ENDEKSİ - BERNANKE ÖNCESİ VE SONRASI---EGELİ

Sevgili kardeşlerim.yatırımcı olmak gerçekten zordur.öncelikle sığ düşünmemek gerektirir.ben bütün yazılarımda genel tabloya bakmanız konusunda uyarılarda bulunuyorum.bugünde sitemizde  vıx endeksine bağlı yatırım kararı alınırmı üzerinde yorumlar görüyorum.Sadece bir endeksi takiple yatırım kararı verilseydi ne kadar güzel olurdu herkes onun takip eder ve yükselişine düşüşüne göre pozisyon değiştirirdi.vıx sadece dolaylı ve dolaysız olarak yatırımı etkileyen etmenlerden biridir.bir motor düşündüğünüzde üzerinde 10 larca sensör vardır.vıx te o sensörlerden biridir ve ekonominin (motorun) bir bölümü hakkında bilgi verir.vıx i bırakıp devam edelim.
 
Bugünle ilgili abd istihdam verileri iyi veya kötü gelebilir ve bernanke akşam her zamanki gibi kıvırabilir ama bir gerçek vardır ki merkez bankalarının başkanları ekonomi politikalarını belirlerken sadece kendi ülkelerinin verilerini baz almazlar.abd nin istihdam ve konut piyasasında çektiği sıkıntı ab deki sıkıntının bir uzantısıdır.bernanke her konuşmasında ab krizi bizi tehdit ediyor derken bunu kastetmiştir.bu akşamda dün akşamki fed üyeleri gibi bernanke yuvarlak söylemlerde bulunacaktır.hatta 21 haziran a kadarda bu söylemlerine devam edecektir.inanki kimse malım kötü demez.veriler abd de ab gibi sıkıntılara işaret etmektedir.21 hazirandan sonra, yunan seçimleri ve g-20 toplantısındaki adımlara binaen fed te gerekli politikayı uygulayacaktır.
 
Hiçbirimiz anlık yatırım kararı alacak kadar tecrübeye, fısıltı alabilecek bilgiye ve imkana sahip değiliz.onun için 1530 dan  pozisyon açan bir kardeşim bu akşam ekranın başında oturarak zaman kaybetmesin yada doları 1,77 alan değerli arkadaşım kendini, bernanke q3 derse yanarımla parçalamasın.fed te ecb de bekleyecekler.17 haziran Yunanistan seçimleri sonrası hamleler belli olacak.her zaman dediğim gibi tren hareket etmeden binen sakatlanmaz.doğru yerden giriş sıkıntı yaratmaz.euroda bekleyenler  veya yatırım yapacaklar altıncılar ve dolarcılar gibi 17 haziranda izlemede kalmalılar.
 
Sonuçlandırırsak; ab nin hayatta kalma savaşında ne abd nede asya kayıtsız kalamazlar.kendinize sıkıntı yapmayınız.yatırım kararınızı kendiniz alınız.saygılarımla
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

SN YELDA

SLM ...YELDA HANIM NERELERDESİNİZ ...AJANDAYA İHTİYACIMIZ VAR....
 

İçeriği paylaş İçeriği paylaş