YAKLAŞAN KASIM---EGELİ

 
 
Günaydın değerli kardeşlerim.kasım seçimleri abd için bir dönüm noktası niteliğinde.seçimi kendi ülkelerinden başka kimseyi düşünmeyen cumhuriyetçiler mi yoksa icraatı zayıf olan obama mı kazanacak göreceğiz.
 
Basında çıkan haberlere göre fed başkanı bile cumhuriyetçilerin kazanmasından korktuğunu ifade etmeye başlamış.ama korkunun ecele faydası olmadığı gerçeği ve fed üyelerindeki cumhuriyetçi fazlalığı yavaş yavaş cumhuriyetçileri öne geçirmeye başladı bile.senatodaki baskın tutumları sayesinde obama nın hiçbir yasasını geçirmemeye and içen cumhuriyetçi lobi, kasım seçimlerinde olurda başkanlığı alırsa nasıl bir tutum takınacak bu çok önemli.
 
Bu konuda tahmin yürütmek çok zor olmayacak gibi.cumhuriyetçiler ülkelerinin her alanda ileride olmasını kendine hedef olarak aldıklarına göre ülke para birimlerini mutlaka diğer ülkelerin para birimlerine karşı çok yukarılara taşıyacak adımlar atabilirler .bu politikanın ülke asına kötü sonuçlar soğuracaktır.peki tam tersi obama tekrar seçilirse ne olacak? Tabiî ki kaybettiği yönetim gücünü tekrar eline alarak daha genişlemeci ve ülke hayrına politikalar gütmeye devam edecektir.
 
Geldiğimiz nokta itibariyle abd verilerindeki sıkıntı obama nın yönetiminde gerçekten içinden çıkılamaz bir hal almıştır.bunda en büyük etken 2008 lehman krizi ve ab nin içinde bulunduğu ekonomik krizdir.fakat bu kriz uzun süre ad değiştirerek devam edecektir.dün likitide bugün güven yarın başka bir kriz olacaktır.çünkü dünyanın en büyük iki gücü euro birliği ve abd hatta asya gerekli adımları atmakta ortak paydada çalışmamaktadır.
 
 
Önümüzdeki bu görüntü bize şunu göstermektedir ki, ab krizi devam ettikçe hele birde cumhuriyetçiler seçilirse dolar gücünü koruyacaktır ancak reel anlamda değil spekülatif anlamda.euro 1,18 e kadar gevşeme yönüne giderse mutlaka dağılacaktır.değerli metallerden altın ve gümüş bu kriz sürdükçe mutlaka her düştüğü yerden daha kuvvetli kalkacaktır.ancak biz her zaman karmal bir sepetle yatırıma yönelirsek her türlü terse düşme pozisyonumuzu minimize eder ve karlılığımızı artırırız.
 
Yinede ne diyoruz.yatırım kararı sizlerindir.saygılarımla
 
YAZI ARŞİVDE KALMASI İÇİN ANA SAYFAYA EKLENMİŞTİR.
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

bernanke kaç gibi konuşacak ?

altın ve dola düşünceniz nedir?

GOLD KASIM KARDEŞİM

ALLAH BEREKET VERSİN ALLAH KAZANCINI DAİM ETSİN KARDEŞİM

Çalışmadan, öğrenmeden,yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

valah egeli arkadaş kafam çok karısık

konu için hiç bir düşüncem yok ama obama alacak bence secimi biraz önce dolardaydım 200 bin dolar sattım ve 1300 tl zararı  250 tl karla kapattım acayip rahatladım
 
cümlemiz kazanrız insallah

İçeriği paylaş İçeriği paylaş