Yanıldım (Knoppix)

Merhaba arkadaşlar. Önceki yazıda da yazdığım gibi 1645 ten toparlanıp 1700 e gitmesini bekliyordum. Bunun için de tek beklediğim 1652 üzerine çıkılması idi.
ancak beklediğim gibi olmadı. Destekler hızlıca kırıldı. Ve 1609 da hafta kapandı.
Açıkça yazmak gerekirse beklentimin tersi çıktığı için ben de zarar ettim. Çünkü genelde bir yazı yazdıysam bu benim işlemlerimi de içeriyor.
Beklentim bu dediğimde çoğu zaman o yönde işlemim oluyor.
Bir süredir piyasaya uzak olduğumu biliyorsunuz. Bu hafta sonu biraz altın grafiklerini inceleme şansım oldu. Detaylı incelediğimde 1645 ten yükseliş beklentimin aslında grafiklerde de bir dayanağı olmadığını gördüm. Çok zaman ayıramadığım için analizim yetersiz ve yanlış olmuş. Aslında 1645 kırılınca 1606 ya kadar düşeceğini görmüştüm. Bunu önceki yazımda da yazmıştım. Ama zarardan kaçamadım.
Şimdi daha iyi analiz edip hataları telafi etme zamanı.
Şu anki incelemelerime göre ilk izlenimlerim ;
1. 1790 dan başlamış net bir düşüş trendi var.şubat ve mart ayı boyunca 1645 seviyesi bu düşüş trendinin yukarıya döndüğünü gösterecek bir seviye.
2. cuma günkü düşüşün hedefinin 1580 olması kuvvetli ihtimal. bu seviyelerden toparlanması ve 1640-1645 e kadar yükselmesi muhtemel.
Böyle bir durumda 1645 üzerine geçilebilirse düşüş trendinin bittiğini ve yeni bir yukarı hareketin başladığından bahsedeceğiz. aksi durumda bu kez 1545-1530 lar kadar yeni bir düşüş olacak.
3.Hepimizin bildiği gibi 1530 seviyesi uzun vadede altının yönünü aşağıya çevirebilecek bir seviye.Altın hala 2 ay içinde 1485 ten 1920 ye gidişinin düzeltmesini yaşıyor. ve bu düzeltme neredeyse 20 aydır devam ediyor. Allah sonunu hayır etsin :)

 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Üstadlar ne derler?

Merhaba arkadaşlar,
 
Formu sessiz takip edenlerdenim. Son zamanlarda üstadlardan (Fireman, egeli, knoppix, rocco ve daha niceleri.....) yorumlar azaldı bayağı. Arkadaşlarımız altının yükselmesi konusunda ne düşünürler acaba? Alım yapma zamanımıdır? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
 
 

95lerde zarar etmeden sattım.

95lerde zarar etmeden sattım. Sonra para buldukça alım yaptım. Zarardayım ama hala altın almaya çalışıyorum. Kısmet. Sevgili knoppix yazını görünce destek vermek istedim. Siz kaybettiğinizin fazlasını kazanabilecek potansiyele sahipsiniz. Umarım her şey gönlünüzce olur. Bizlere de burada yardım ediyorsunuz. Sevap işliyorsunuz bence. Hatalı yorum bile yapsanız burada herkes kesin yorumun mümkün olmadığının bilincinde insanlar..Neyse başarılar, bol şans herkese  :)..

sn. misafir1907

saygıdeğer arkadaşım misafir1907; seni çok özledik. nerelerdesin? bir ses ver.

sevgili knoppix

her insan yanılabilir. önemli olan yanıldığını söyleyemek büyük bir erdemdir. önemli olan buradaki dostluktur. sizlerin yorumlarınıza her zaman ihtiyacımız var.

Değerli dostum knoppix

Değerli dostum knoppix sen gerekli uyarıları yaptın zaten , bir önceki yazında açıkça 1645 altında kaçmak şartı ile alım mantıklı demiştin. Ayrıca 1606 hedefininde görülebileceğini belirtmiştin. Gerekli mesajı verilmiştin bana göre . Yorumlarına devamını bekliyoruz. Şu anki incelemelerin bence mükemmel olmuş elline sağlık. Sizin gibi bir tekniz analizci arkadaşımla benzer düşüncelerde olduğum için içim rahat diyebilirim. Saygılar dostum. 

telafi

alıntı:Bunu önceki yazımda da yazmıştım. Ama zarardan kaçamadım.
Şimdi daha iyi analiz edip hataları telafi etme zamanı

 

sayın knoppix telafileri yaparken bizleride unutma lütfen

knoppix

siteye ilk katıldığımdan beri büyük hayranlıkla sizi takip ediyorum
yanıldım diyorsunuz fakat günlük kapanış dediğiniz gibi olmadı zaten akebinde de düşüş başladı. senin sayende daha çok zarardan beni ve arkadaşları kurtardınız
bu düşüş trendini de Allah çok razı olsun rocco ve freman nın yorumları sayesinde altından çıkış yapmıştım.
sana ve tüm garfik çalışması yapan arkadaşlara minnettarlığımı sunarım.
gaybı ancak ve ancak Allah bilir.

3 lü düşüş

temennim ve diliğim ,
simetrik 3 düşüşten  sonra pazar gecesiyle birlikte asya piyasasından alımlar sert başlar ve üç basamaklı boğa formasyonu oluşur ve 1680 lere tekrar çıkarız inşallah lakin içinde bulunduğumuz 3.düşüşün  dibi 1600 dür inşallah.

Sayın serkan_3838' e

Sayın serkan_3838' e katılıyorum. Verdiğiniz dip noktasında o kadar oyalandı ki düşüşün sinyallerini verdi zaten. Teşekkür ederiz.

sn knoppix

Bence yanılmş dglsnz 2 ihtimaldn zayf olanı gercekleşti.çok teşkrler

İçeriği paylaş İçeriği paylaş