YARIN VE ÖBÜR GÜN ÖNEMLİ---EGELİ

Hayırlı günler arkadaşlar.önümüzde 1 ağustos ve 2 ağustos gibi iki önemli tarih var.1 ağustosta fomc faiz kararı, 2 ağustosta ecb faiz kararı.
 
Bu iki önemli gün için piyasa beklentileri ise şöyle;fed faizleri aynı bırakacak ve q3 demeyecek.ecb bu seferlik faizleri sabit bırakacak ve ltro 3 demeyecek.ancak her iki karar sonrası merkez bankalarının başkanları ileriye dönük sinyallerde verebiliri not düşmekte fayda vardır.
 
O zaman portföy oluştururken  yukarıdaki kararlar öncesi dolar,euro ve altını sepete karmal bir şekilde eklemek mantıklı olabilir .yani  sepeti  çeşitlendirip riski azaltıyoruz.q3 diyecek diye altına komple girmek demeyecek diye doları komple almak hatadırı unutmuyoruz.ecb nin fazilerle oynamayıp - ltro yapmaması ihtimalinde  euroda  düşüş olacak diye değerlendirmek yerine draghi nin geçen haftaki olumlu söylemlerine yenilerini eklemesiyle gelebilecek yükselmeyi  es geçmiyoruz.o nedenle karmal bir meta sepetiyle bu kararlar öncesi yatırım stratejisi oluşturmak doğru olabilir.
 
Geçen hafta meydana gelen tartışmanında ana maddesini bu oluşturmaktaydı.biz tek metaya yatırım yapmamalı ve her metaya eşit durmalıyız.metalara karşı ön yargılı olmak hatadır.kar her metada vardır.
 
Yatırım kararı sizlere aittir. burada ustad yoktur.hepimiz öğrenciyiz.burada yazılanları sadece okuyun ve kendi yatırım fikrinizi oluşturunuz.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş